16 TEMMUZ 2018
YEREL HABERLER  / KİLİS HABERLERİ

Suriyeli öğrencilere Türk Eğitim Sistemine Entegrasyonun Desteklenmesi Projesi

(Fotoğraflı)

KİLİS (İHA) - Suriyeli öğrencilerin Türk Eğitim Sistemine Entegrasyonun Desteklenmesi Projesinde Kilis'te, görevlendirilen 187 eğtimcinin okullarda göreve başlaması nedeniyle bir toplantı yapıldı.
Suriyeli öğrencilerin Türk Eğitim Sistemine Entegrasyonun Desteklenmesi Projesinde görevlendirilen öğretmenlerin okullarda göreve başlamaları ile ilgili olarak okul müdürleri ile bir araya geldi. Bu eğitimcilerin çalışma usulleri, yükümlülükleri, çalışma süreleri, ücretleri, sözleşmenin feshi, uygulanacak program, denetimleri, okul idarecilerinin sorumlulukları ile ilgili bilgi paylaşımında bulunuldu.
İl Milli Eğitim Müdürü Ahmet Alagöz bu öğreticilerden azami düzeyde faydalanılması için etkili ders programı yapılması gerektiğini ve çocukların Türkçe öğrenmeleri için bunun bir fırsat olduğunu belirtti.
(MAD-BRN-Y)

29.12.2016 10:33:47 TSI
NNNN
Anadolu Ajansı, DHA, İHA tarafından geçilen tüm Kilis haberleri, bu bölümde Haberturk.com editörlerinin hiçbir editoryal müdahalesi olmadan otomatik olarak ajans kanallarından geldiği şekliyle yer almaktadır. Kilis Haberleri alanında yer alan haberlerin hepsinin hukuki muhatabı haberi geçen ajanslardır.
İLGİLİ HABERLER