18 TEMMUZ 2018
YEREL HABERLER  / TEKİRDAĞ HABERLERİ

'Süt Sığırcılığında Kızgınlık ve Döl Verimi' eğitim çalışması

(Fotoğraflı)

TEKİRDAĞ (İHA) - Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi ile Tekirdağ Damızlık Sığır Yetiştiricileri Birliğinin ortaklaşa yürüttüğü "Süt Sığırcılığında Kızgınlık ve Döl Verimi" konulu eğitim çalışmasının altıncısı Şarköy ilçesinde gerçekleştirildi.
Şarköylü süt üreticilerinin ilgi gösterdiği bilgilendirme çalışmalarına "Hayvan Besleme" konusunda il genelindeki üreticilere bilgi verilmeye devam edilecek.
Malkara ilçesinde ise, Süt Sığırlarında Kızgınlık konulu eğitimi takiben Hayvan Besleme konusundaki eğitim tamamlandı. Açılış konuşmasında Tarımsal Hizmetler Daire Başkanı Hacı Aslan, "Neyin nasıl yapıldığının bilinmesine rağmen tarım sektöründe bazı hizmetlerin aksadığı biliniyor. Üretilen sütün daha yüksek fiyatta satılması gerektiği ancak bunun gerçekleşmediği, köylümüzün-çiftçimizin kendi ürettiği ürünün fiyatını koyamadığının bir gerçek olduğu görülmektedir. Kar edilebilmesi için maliyetlerin düşürülmesi, yem üzerinde detaylı çalışmalar yapılması gerektiği ve elimizdeki imkanların özellikle meraların iyi kullanılması gerekiyor" dedi.
Namık Kemal Üniversitesi Zootekni Ana Bilim dalı öğretim üyesi Doç. Dr. Levent Özdüven tarafından verilen eğitimde, buzağı besleme, hayvan sağlığı ve beslemede dikkat edilecek hususlar konulu sunum yapıldı. Bir sonraki hayvan besleme konulu eğitim programının 4 Ocak 2016 tarihinde Çorlu ilçesi Sanayi ve Ticaret Odası salonunda gerçekleşeceği öğrenildi.
(HLD-MEF-Y)

29.12.2016 10:07:58 TSI
NNNN
Anadolu Ajansı, DHA, İHA tarafından geçilen tüm Tekirdağ haberleri, bu bölümde Haberturk.com editörlerinin hiçbir editoryal müdahalesi olmadan otomatik olarak ajans kanallarından geldiği şekliyle yer almaktadır. Tekirdağ Haberleri alanında yer alan haberlerin hepsinin hukuki muhatabı haberi geçen ajanslardır.
İLGİLİ HABERLER