15 EYLÜL 2018
YEREL HABERLER  / ANTALYA HABERLERİ

Başkan Uysal, Yaşlı Evi'nde yeni yıl kutlamasına katıldı

(Fotoğraflı)

ANTALYA (İHA) - Muratpaşa Belediye Başkanı Ümit Uysal, Fener Yaşlı Evi'nde yeni yıl kutlamasına katıldı.
Muratpaşa Belediyesi Fener Yaşlı Evi üyeleri, kendi verdikleri isimle 'gönül evlerinde' yaklaşan yeni yılı kutladı. Yaşlı Evi'nin Türk Halk Müziği grubun küçük bir konser verdiği kutlamalar, şehitler anısına ağıt formundaki türkülerle başladı.
Muratpaşa Belediye Başkanı Ümit Uysal'ın da katıldığı yeni yıl kutlaması Yaşlı Evi üyelerinin hep birlikte 'Asker Yolu' türküsünü söylemesiyle başladı. Başkan Uysal'ın da eşlik ettiği türküyü dinlerken yeni yıl kutlaması için biraraya gelen yaşlılardan gözyaşların saklamakta zorlandı.

Yeni yıl dileği
Başkan Uysal, deneyimli kent sakinlerini yeni yıl kutlamasında yaptığı konuşmada insanların sürekli olarak hayatlarını anlamlı kılacak bir hikaye arayışında olduğunu söyledi. Kimi insanların kendi hikayelerini bilimde, sanatta, kimisi sporda aradığını dile getiren Başkan Uysal, "Kimisi insanlığın genel standardını yükletmekle ilgili bir mücadele hikayesi kuruyor. Onun peşinden koşarak hayatını anlamlandırıyor. İyi insanlar iyi hikayeler arıyor Ama maalesef insanların bir bölümü hayatlarını anlamlandırabilmek için savaşmayı seçiyor. Gruplaşmayı, kutuplaşmayı seçiyor. Boş mücadelelerle huzursuzluğunu ancak yenebiliyor. O grup insanının açtığı yaraları, dünyamızda yarattığı yarayı bereyi, oluşturduğu insanlık dışı tabloları sizler gibi iyi insanlar tamir etmeye, telafi etmeye çalışıyor. 2017 iyi insanların yılı olsun. İyilikler, güzellikler, sevgi ve saygı, paylaşım, kültür, sanat, spor, daha güzel bir kamusal yaşam galip gelsin"
Başkan Uysal daha sonra Fener Yaşlı Evi üyelerinin yeni yılını tek tek kutladı.
(SÇ-SÇ-Y)

29.12.2016 10:06:14 TSI
NNNN


Anadolu Ajansı, DHA, İHA tarafından geçilen tüm Antalya haberleri, bu bölümde Haberturk.com editörlerinin hiçbir editoryal müdahalesi olmadan otomatik olarak ajans kanallarından geldiği şekliyle yer almaktadır. Antalya Haberleri alanında yer alan haberlerin hepsinin hukuki muhatabı haberi geçen ajanslardır.
İLGİLİ HABERLER