20 TEMMUZ 2018
YEREL HABERLER  / GAZİANTEP HABERLERİ

GKV'liler savunmanın çocuk kahramanları Mehmet ve İsmail'i unutmadı

(Fotoğraflı)

GAZİANTEP (İHA) - Gaziantep Kolej Vakfı Özel Liseleri öğrencileri tarafından sahnelenen Gaziantep Destanı büyük ilgi gördü.
Gaziantep Savunmasının isimsiz çocuk kahramanlarının ön plana çıkarıldığı oratoryoda öğrencilerin gösterdiği yüksek performans dikkat çekti. Gösterilerin ardından töreni düzenleyen öğrenci ve idarecileri kutlayan Gaziantep Kolej Vakfı Mütevelli ve Yönetim Kurulu Başkanı Nüket Ersoy "Yakın tarihimizde yaşanan olayların ve kahramanların belleklerde canlı tutulması yeni yetişen nesillerimizin geleceğine ışık tutacaktır" dedi.
Gaziantep'in düşman işgalinden kurtuluşunun 95.yılını bir birinden farklı etkinliklerle kutlayan Gaziantep Kolej Vakfı Özel Okulları, kutlamaların finalini sahnelenen Gaziantep Destanıyla gerçekleştirdi. Düzenlenen törene Gaziantep Kolej Vakfı Mütevelli ve Yönetim Kurulu Başkanı Nüket Ersoy, Celal Ersoy, GKV Özel Okulları Genel Müdür Yardımcıları Kasım Ateş, Can Hoşcan'ın yanı sıra öğretmen, idareci ve çok sayıda davetli katıldı. Gaziantep'in tarihin bütün safhalarında sahip olduğu değerlerden dolayı büyük önem taşıdığına dikkat çeken GKV Özel Okulları Genel Müdür Yardımcısı Kasım Ateş 95 yıl önce Kurtuluş Savaşının ilk kıvılcımının atıldığı bu kentte tarihi bir destan yazıldığını ifade etti. Ateş yaptığı açılış konuşmasında Antep Savunmasının önemine değinerek yakın tarihte yaşanan ve dünyada emsali bulunmayan bu mücadelenin Türkiye'nin kurtuluş yolunda attığı adımlara önemli bir ilham kaynağı olduğunu, bir olmanın, birlik olmanın bağımsızlık ve vatan toprağı için top yekun mücadelenin en iyi örneği olduğunu anlattı. GKV Özel Liseleri öğrencilerinin kutlamalarda yeni bir farkındalık oluşturarak bu kez savunmanın isimsiz çocuk kahramanlarını sahneye taşıdığına ve bu iki çocuk kahraman için yapılan bestelerin canlı performansla seyircilere sunulmasına dikkat çeken Ateş önümüzdeki yıllarda da bu isimsiz kahramanların çeşitli etkinliklerle gündeme taşınacağını belirtti.
(BRN-Y)

29.12.2016 10:02:54 TSI
NNNN
Anadolu Ajansı, DHA, İHA tarafından geçilen tüm Gaziantep haberleri, bu bölümde Haberturk.com editörlerinin hiçbir editoryal müdahalesi olmadan otomatik olarak ajans kanallarından geldiği şekliyle yer almaktadır. Gaziantep Haberleri alanında yer alan haberlerin hepsinin hukuki muhatabı haberi geçen ajanslardır.
İLGİLİ HABERLER