25 AĞUSTOS 2018
YEREL HABERLER  / UŞAK HABERLERİ

Uşak'ta üniversitelilere girişimcilik paneli

(Fotoğraflı)

Ertunç Öztürk
UŞAK (İHA) - TOBB Uşak Genç Girişimciler Kurulu, Uşak Üniversitesi öğrencilerine "Hayalden Gerçeğe, İş Dünyasında Zirveye" isimli girişimcilik paneli düzenledi.
Uşak Üniversitesi Mustafa Kemal Paşa Amfisi'nde gerçekleştirilen panel Latife Hanım Amfisi'inde de yayınlandı. İlginin yoğun olduğu programa konuşmacı olarak Uşak Ticaret ve Sanayi Odası (UTSO) Yönetim Kurulu Başkanı S. Selim Kandemir, ve konuşmacılar katıldı.
Açılış konuşmasını gerçekleştiren Uşak Ticaret ve Sanayi Odası (UTSO) Yönetim Kurulu Başkanı S. Selim Kandemir, ilerde kendi işini kurmak isteyen öğrencilerin kendilerini öğrencilik yıllarından itibaren eğitimlerle, konferanslarla, stajlarla donatmaları gerektiğini vurguladı. Sosyal platformlarda, alanında başarı kazanmış isimlerle istişare yapmanın fikri yönlendirmede, staj aşamasında ya da çalışma hayatına atılmada bir adım olacağına değinen Kandemir;" Başarılı bir girişimci olmak, başarılı bir iş yaşamına sahip olmak için risk alabilmek, insan yönetebilmek gereklidir. Piyasalarda rekabet oldukça yüksek. Bu yüzden çok daha orijinal, çok daha inovatif fikirlerle yatırım yapmalısınız." Dedi.
Soru-cevap şeklinde ilerleyen programda konuşmacılar, deneyimleriyle dinleyicileri aydınlattı.
Program, konuşmacılara plaketlerinin takdim edilmesinin ardından sona erdi.
(EÖ-MB-Y)

28.12.2016 20:02:55 TSI
NNNN
Anadolu Ajansı, DHA, İHA tarafından geçilen tüm Uşak haberleri, bu bölümde Haberturk.com editörlerinin hiçbir editoryal müdahalesi olmadan otomatik olarak ajans kanallarından geldiği şekliyle yer almaktadır. Uşak Haberleri alanında yer alan haberlerin hepsinin hukuki muhatabı haberi geçen ajanslardır.
İLGİLİ HABERLER