Kurban Bayramınız kutlu olsun
10 AĞUSTOS 2018
YEREL HABERLER  / IĞDIR HABERLERİ

Iğdır'da av bayileri denetlendi

(Fotoğraflı)

Ercan Tunç
IĞDIR (İHA) - Orman ve Su İşleri Iğdır İl Müdürlüğü ekipleri tarafından Iğdır'da av bayileri denetlenirken, '4915 sayılı Kara Avcılığı' hakkında bilgilendirme yapıldı.
Orman ve Su İşleri Iğdır İl Müdürü Mete Türkoğlu yaptığı açıklamada, "Sürdürülebilir av ve yaban hayatı yönetimi için av ve yaban hayvanlarının doğal yaşam ortamları ile birlikte korunmaları, geliştirilmeleri, avlanmalarının kontrol altına alınması, avcılığın düzenlenmesi, av kaynaklarının milli ekonomi açısından faydalı olacak şekilde değerlendirilmesi amacına yönelik olarak çeşitli esaslar, önlemler, yasaklar ve yaptırımlar içermektedir. Bu kapsamda Bu ödemelerle ilgili olarak düzenlenecek katılım payı cetvelleri aynı süre içinde şube müdürlüğümüze verilmesi gerekmektedir. Katılım payları süresi içinde yatırılmadığı takdirde, yatırmayanlar hakkında 21 Temmuz 1953 tarihli ve 6183 sayılı Amme Alacaklarının Tahsil Usulü Hakkında Kanun hükümleri uygulanacaktır" dedi.
Türkoğlu, "Denetimlerde 4915 sayılı Kara Avcılığı Kanunun, 8. maddesinde belirtilen, av bayilerince satışı yapılan, ateşli, ateşsiz, yivli, yivsiz av tüfekleri ile mermi, fişek, barut, saçma, çekirdek, kapsül ve kovanların perakende satışında satış bedelinin KDV hariç yüzde 2'lik kısmı, Orman ve Su İşleri Bakanlığı Döner Sermaye İşletmesine katılım payı olarak satışı takip eden av bayisi tarafından; üçüncü ayın son gününe kadar yatırılması gerekiyor" şeklinde konuştu.
(ET-ŞAK-Y)

12.11.2016 11:43:17 TSI
NNNN
Anadolu Ajansı, DHA, İHA tarafından geçilen tüm Iğdır haberleri, bu bölümde Haberturk.com editörlerinin hiçbir editoryal müdahalesi olmadan otomatik olarak ajans kanallarından geldiği şekliyle yer almaktadır. Iğdır Haberleri alanında yer alan haberlerin hepsinin hukuki muhatabı haberi geçen ajanslardır.
İLGİLİ HABERLER