07 AĞUSTOS 2018
YEREL HABERLER  / HATAY HABERLERİ

İTSO ve ATSİAD bölge ekonomisi için omuz omuza verecek
- İTSO: "Bölge için önemli projelerde birliktelik önemli"

(Fotoğraflı)

Mustafa Mert
HATAY (İHA) - İskenderun Ticaret ve Sanayi Odası (İTSO) ile Akdeniz Tüccar ve Sanayici İşadamları Derneği (ATSİAD), İskenderun'a ve bölgeye değer katacak önemli projelerde omuz omuza vererek birlikte hareket etme kararı verdi.
Hatay'ın İskenderun Ticaret ve Sanayi Odası yönetim kurulu üyeleri, Akdeniz Tüccar ve Sanayici İşadamları Derneği'ne (ATSİAD) nezaket ziyaretinde bulundular.
ATSİAD Başkanı Züher Bulgurcu ve Yönetim Kurulu üyeleri tarafından karşılanan İTSO Yönetim Kurulu üyelerinin ziyaretinde ağırlıklı olarak İskenderun ekonomisi ve bölgede yaşanan son ekonomik gelişmeler ele alındı.
ATSİAD Başkanı Züher Bulgurcu, İTSO'nun İskenderun ekonomisine yön veren şehrin en önemli sivil toplum kuruluşlarından biri olduğunu belirterek, her zaman için İTSO ile birlikte omuz omuza çalışmak istediklerini vurguladı.
Bölge için oluşabilecek projelerde birlikte hareket etmenin önemli olduğunu ifade eden İTSO Başkanı Levent Hakkı Yılmaz; "İskenderun'da üniversite sanayi işbirliğinin oluşması noktasında rektörümüz ile sürekli görüşmeler halindeyiz. İmkanlarımız ölçüsünde üniversitemize de destek oluyoruz. Amacımız bu şehre ve insanlara en iyi hizmeti verebilmek. Bu konuda bölgemize hizmet vermeye çalışıyoruz. İnanıyorum ki, el birliği ile İskenderun'a değer katacak projeleri birlikte konuşursak İskenderun'da büyür, bölgemiz için de daha faydalı olur ve daha da güçlü oluruz. Her şeyden önce birlikte olmak, birlik ve beraberlik içerisinde hareket etmemiz gerektiğini söyleyebilirim. Son dönemde sınır komşularımızda yaşanan olaylar Hatay, Gaziantep ve sınır illerimizi olumsuz yönde etkiledi. Hatay daha erken etkilendi diyebiliriz. Sorunların çözümü noktasında konu ile ilgili görüşülmesi gereken üst düzey kişilere de gidilebilir. Bu konu ile ilgili toplantılar da yapılabilir. Yeter ki birlik ve beraberlik içerisinde olalım" şeklinde konuştu.
(MSM-Y)

12.11.2016 09:30:41 TSI
NNNN
Anadolu Ajansı, DHA, İHA tarafından geçilen tüm Hatay haberleri, bu bölümde Haberturk.com editörlerinin hiçbir editoryal müdahalesi olmadan otomatik olarak ajans kanallarından geldiği şekliyle yer almaktadır. Hatay Haberleri alanında yer alan haberlerin hepsinin hukuki muhatabı haberi geçen ajanslardır.
İLGİLİ HABERLER