10 AĞUSTOS 2018
YEREL HABERLER  / BİTLİS HABERLERİ

TGKK'nın "Gençlik Çalıştayı" Tatvan'da start aldı

(Fotoğraflı)

Hakan Okay
BİTLİS (İHA) - Türkiye Gençlik Kulüpleri Konfederasyonu (TGKK) tarafından 81 ilden gençlerin katılımıyla Bitlis'in Tatvan ilçesinde gerçekleştirilen "Yeniden Büyük Türkiye Gençlik Çalıştayı" start aldı.
Tatvan'ın ev sahipliğinde 3 gün boyunca devam edecek olan çalıştay oryantasyon, tanışma, kaynaşma ve akşam yemeği programı ile başladı. Tatvan'da bu gün başlayan ve 13 Kasım'a kadar devam edecek olan çalıştayda, siyaset, sanat, spor, eğitim ve benzeri çok sayıda konuların ele alınacağı belirtildi.
Düzenlenen çalıştay ile ilgili açıklamada bulunan TGKK Genç Tıpçılar Kurulu Başkanı Ersin Uçan, 81 ilden üniversite öğrencileri, genç sivil toplum kuruluşu temsilcileri ve akademisyenlerin Tatvan'da bir araya geldiğini söyledi.
Alanında uzman isimlerin görüşlerini paylaşacağı çalıştayda, farklı oturumlarla gençlerin yeniden büyük Türkiye yolunda düşüncelerini aktaracaklarını ifade eden Uçan şöyle konuştu: "Şuanda Bitlis'in Tatvan ilçesinde yapmış olduğumuz bu çalıştayda 120 katılımcımız var. Burada iki gün boyunca konferanslarımız ve bölge gezilerimiz olacak. Biz burada GENÇKONFED olarak 'Yeniden Büyük Türkiye ve Başkanlık Sistemi Gençlik Çalıştayı'nı yapmaktayız. Bu çalıştayda, öncelikle ülkemizdeki gençlerimizin problemlerini belirleyip bunlara çözüm önerisi sunmak ve ülkemizin şuan içinde bulunduğu durumu değerlendirmek için buradayız. Biz gençler olarak siyasete bir katkımız olsun istiyoruz. Ülkemizin gündeminde şuanda yeni bir anayasa ve başkanlık sistemi var. Biz gençler olarak da yeni anayasada üzerimize düşen neler var, başkanlık sistemi gençler için ne ifade ediyor, gençler bunu istiyor mu, istemiyor mu, istiyorsa nasıl bir sistem istiyor, bunları tartışıyoruz. Bu çalıştayımız sonunda çıkan sonuçları rapora döküp gerekli tüm mercilere iletmeyi istiyoruz. Özellikle yeni anayasada gençlerin hakları üzerinde daha çok durulması, gençlere verilen imkanların daha çok olması gibi konularında olması ve genç bir bakış açısının da anayasa ile başkanlık sisteminde yer almasını istiyoruz. Eğer bu ülkede bir sistem değişikliği olacaksa gençlerin de seslerini duyurmalarını ve sisteme dahil olmasını tercih ediyoruz. Programımızın diğer oturumlarında bölgemizin değerli insanlarının görüşlerini alacağız. Misafir ettiğimiz gençlerin hem bölgeye olan bakış açılarını değiştirmeye çalışıyoruz, hem de Türkiye gündemini Bitlis'in Tatvan ilçesinde değerlendiriyoruz."
Çalıştay'ın ilk oturumu, Tatvan Kardelen Oteli'nin konferans ve toplantı salonlarında iki gurup halinde yapıldı.
(HO-Y)

11.11.2016 22:55:16 TSI
NNNN
Anadolu Ajansı, DHA, İHA tarafından geçilen tüm Bitlis haberleri, bu bölümde Haberturk.com editörlerinin hiçbir editoryal müdahalesi olmadan otomatik olarak ajans kanallarından geldiği şekliyle yer almaktadır. Bitlis Haberleri alanında yer alan haberlerin hepsinin hukuki muhatabı haberi geçen ajanslardır.
İLGİLİ HABERLER