16 AĞUSTOS 2018
YEREL HABERLER  / BURSA HABERLERİ

Yıldırım'dan Musababa'ya mahalle konağı

(Fotoğraflı)

BURSA (İHA) - Yıldırım Belediyesi tarafından Musababa'ya yapılan mahalle konağı hizmete girdi.
Yıldırım Belediyesi, bünyesinde YIL-MEK okul öncesi eğitim sınıfı, deprem odası, muhtarlık, aile sağlığı merkezi, 2 adet bağımsız bölüm bulunan mahalle konağını açtı. Toplam 396 bin TL'ye mal olan 475 metrekare inşaat kullanım alanına sahip Musababa Mahalle Konağı'nın açılışında konuşan Belediye Başkanı İsmail Hakkı
Edebali, "Konaklarımızın bünyesinde muhtarlığımızın yanı sıra insanlarımızın ihtiyaçlarını karşılayacak hizmet birimler bulunuyor. Böylece bir taraftan insanlarımızın hizmetlere daha kolay ulaşmasını sağlarken, diğer taraftan da medeniyetimizin temeli olan mahalle kültürü ve komşuluk münasebetlerini güçlendirmeyi hedefliyoruz. Mahalle konaklarımızda vatandaşlarımıza sunduğumuz eğitim, sağlık, sosyal ve kültürel hizmetlerle ideal şehir hedefine hızla ulaşacağız. Görev süremiz boyunca Musababa Mahallesi'ne 2 bin ton asfalt döktük. Hançerli Hamamı'nı mahallemize kazandırdık. 50'nin üzerinde çocuğumuza tamamen ücretsiz okul öncesi eğitim veriyoruz" diye konuştu.
Mahalle konağında vatandaşlara birçok farklı hizmetin bir arada sunulacağını hatırlatan Kaymakam Mehmet Aydın, "Yıldırım hızla değişiyor ve gelişiyor. Bu hususta belediyemiz önemli projelere imza atıyor" dedi.
(MŞ)

11.11.2016 17:17:51 TSI
NNNN
Anadolu Ajansı, DHA, İHA tarafından geçilen tüm Bursa haberleri, bu bölümde Haberturk.com editörlerinin hiçbir editoryal müdahalesi olmadan otomatik olarak ajans kanallarından geldiği şekliyle yer almaktadır. Bursa Haberleri alanında yer alan haberlerin hepsinin hukuki muhatabı haberi geçen ajanslardır.
İLGİLİ HABERLER