10 AĞUSTOS 2018
YEREL HABERLER  / AYDIN HABERLERİ

CHP'den 'Atatürk ve Cumhuriyet' konulu panel

(Fotoğraflı)

Beşer Çeken
AYDIN (İHA) - Cumhuriyet Halk Partisi Aydın İl Başkanlığı, Atatürk'ü ölüm yıl dönümünde 'Atatürk ve Cumhuriyet' konulu panelde andı.

Cumhuriyet Halk Partisi Aydın İl Başkanlığı tarafından İl Kültür Müdürlüğü Hidayet Sayın Salonu'nda düzenlenen panele, Parti Meclis Üyesi Eskişehir CHP Milletvekili Prof. Dr. Gaye Usluer, İzmir Milletvekili Dr. Aytun Çıray ve Parti Meclis Üyesi Prof. Dr. Özkan Yıldız, Aydın Büyükşehir Belediye Başkanı Özlem Çerçioğlu, Büyükşehir Belediyesi Meclis Üyeleri ve partililer katıldı.

Panel açılış konuşmasını yapan CHP Aydın İl Başkanı Bayram İnci, Türk milleti için 10 Kasım, bir matem günü olmaktan çok, Türkiye Cumhuriyeti ile birlikte yaşayacak olan Büyük Önder Atatürk'ü anma ve düşüncelerini anlama günü olduğunu ifade ederek," Arkasında yas değil, şanlı bir destan, genç ve çağdaş bir Cumhuriyet bırakan Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk'ün insanlığın değişmez kanunu ölümünün ardından geçen 78 yıl, Cumhuriyet sevdalıları için onun bayrağını daha ilerilere taşımak ile geçti. Cumhuriyet evlatlarına bıraktığı büyük mirasın sahipleri olarak 10 Kasım gününde, O'nu kaybetmenin hüznünü yaşarken bir kez daha O'na ve emanetine olan güvenimiz tazeliyor ve bu güveni hiç aklımızdan çıkarmadan ülkemiz için canla başla çalışıyoruz. Mustafa Kemal Atatürk'ün bize emanet ettiği ülkemiz, bugün Cumhuriyet tarihinin en sıkıntılı ve zor sürecinden geçmektedir. Bu süreçte emeğimize, geleceğimize, laik demokratik Cumhuriyetimize ve Cumhuriyetimizin kazanımlarına, ulusal bağımsızlığımıza ve bütünlüğümüze sosyal hukuk devletine ve yargı bağımsızlığına yönelik saldırılar kaygı verici boyutlara ulaşmıştır. Bize emanet ettiği büyük eseri, demokratik, laik ve sosyal hukuk devleti olan Türkiye Cumhuriyeti sonsuza kadar bağımsız ve özgür yaşayacaktır" dedi.
Atatürk ve Cumhuriyet paneli yapılan sunumlar sonrasında sona erdi.
(BÇ-İK)

11.11.2016 15:51:41 TSI
NNNN
Anadolu Ajansı, DHA, İHA tarafından geçilen tüm Aydın haberleri, bu bölümde Haberturk.com editörlerinin hiçbir editoryal müdahalesi olmadan otomatik olarak ajans kanallarından geldiği şekliyle yer almaktadır. Aydın Haberleri alanında yer alan haberlerin hepsinin hukuki muhatabı haberi geçen ajanslardır.
İLGİLİ HABERLER