17 AĞUSTOS 2018
YEREL HABERLER  / AKSARAY HABERLERİ

Aksaray 'Travel Turkey İzmir' Fuarına katılacak

(Fotoğraflı)

Fadime Vurgun
AKSARAY (İHA) - Aksaray, 8-11 Aralık tarihlerinde düzenlenecek olan 'Travel Turkey İzmir' fuarına hazırlanıyor.
Aksaray Kapadokya bölgesi içerisinde yer alan iller arasında tarihi, kültürel ve turizm değerleri en yüksek vilayetlerin başında geldiğini vurgulayan İl Kültür ve Turizm Müdürü Vekili Mustafa Doğan, "Biz de vilayetlerimizin bu özelliğini farklı platformlarda dile getirmeyi, anlatmayı ve Aksaray'ımızı tanıtmaya gayret ediyoruz. Bu çerçevede 8-11 Aralık tarihinde 'Travel Turkey İzmir' fuarında yer alacağız. Yıl içerisinde özellikle Türkiye'de önemsenen fuarları bizde önemsiyoruz. Bu fuarlara katılım sağlayarak Aksaray'ın tarihi, kültürel ve turizm değerleri burada tanıtmak istiyoruz. 8-11 Aralık tarihinde İzmir'de gerçekleştirilecek Türkiye'nin kapsamlı Turizm fuarlarından birisi olan 'Travel Turkey İzmir' fuarına katılmış olacağız. Aksaray Valiliği ve Belediyesi ile beraber bulunacağımız stantta Aksaray'ı en iyi şekilde temsil edeceğiz. Bu fuara 40'a yakın ülke katılacağını ve 70'e yakın ülkenin de ziyarette bulunacağını söyleyebiliriz. İlimizin tanıtımı için iyidir vesile ve fırsat olacağını düşünüyorum" dedi.
Bu fuarın turizm ağırlıklı olması nedeniyle Aksaray'ın turizm değerlerini görsel bir şekilde sunulabileceğini belirten Doğan, "Bununla beraber yine kültürümüze ait değerlerimizi İzmir'e götürerek en iyi şekilde kültürel tarihi ve turistlik değerlerimizi bu fuarda ortaya koyacağız. Aksaray'ı en iyi şekilde tanıtmış olacağız" diye konuştu.
(YC-AH-Y)

11.11.2016 15:06:11 TSI
NNNN
Anadolu Ajansı, DHA, İHA tarafından geçilen tüm Aksaray haberleri, bu bölümde Haberturk.com editörlerinin hiçbir editoryal müdahalesi olmadan otomatik olarak ajans kanallarından geldiği şekliyle yer almaktadır. Aksaray Haberleri alanında yer alan haberlerin hepsinin hukuki muhatabı haberi geçen ajanslardır.
İLGİLİ HABERLER