Kurban Bayramınız kutlu olsun
21 AĞUSTOS 2018
YEREL HABERLER  / MUŞ HABERLERİ

Varto'ya 50 ücretli öğretmen atandı


(Fotoğraflı)

Fatih Çelik
MUŞ (İHA) - Muş'un Varto Milli Eğitim Müdürlüğüne ekim 2016 döneminde atanan 50 ücretli öğretmene uyum semineri toplantısı yapıldı
Muş'un Varto İlçe Milli Eğitim Müdürü Nuri Sait Yetkiner ve Şube Müdürü Abdulnasır Sever, ilçeye atanan 50 ücretli öğretmenle bir araya gelerek birinci dönemde yapılacak hizmetleri ve okul çalışmaları ile öğrencilerin başarıları hakkında bir durum değerlendirmesi ve uyum semineri toplantısı yaptı. Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü salonunda öğretmenlerle bir araya gelen İlçe Milli Eğitim Müdürü Nuri Sait Yetkiner, toplantının ardından İHA muhabirine konu ile ilgili yaptığı açıklamada, 2015-2016 eğitim öğretim yılının birinci döneminin değerlendirmesini yapmak üzere 50 ücretli öğretmenle ile bir araya geldiklerini söyledi. Yetkiner, köye gidiş ve dönüşlerinin tespiti ve köyde eğitimin mesai saatleri içerisinde uygulanmasını ile öğrencilerin başarıların attırılması konusunda durumlarının değerlendirilmesi yaptıklarını belirtti. Toplantıda okullardaki sorunları tespit ettiklerini ve buna çözüm üreteceklerini ifade eden Yetkiner, "İkinci eğitim öğretim döneminde neler yapabileceğimizi de öğretmenlerimizle görüş alış verişinde bulunduk. Geçmişte istediğimiz başarıyı elde edemediğimiz okullarımız mevcut. Bu okullarda çalışan öğretmenlerimizle "neden çocuklarımız başarı gösteremediklerini" ve bunları daha başarılı bir seviyeye getirebilmemiz için çalışmalarımıza daha dikkatli bir şekilde bakmamız açısında öğretmenlerimiz uyarıldı. Okul mesai saatleri içerisinde mesai saatlerine uyum sağlamayan öğretmenler hakkında gerekli yaptırımları yapacağız. Okullarımızın fiziki durumlarını değerlendirdik. Okullarımızda her hangi bir sıkıntı yok ama olması durumunda da gerekli tedbirleri alacağımızı kendilerine bildirdik. Bir durum değerlendirme toplantısı yaptık. Nisan ayında yapılacak sınavlarda başarıyı arttırmak için Milli Eğitim Müdürlüğü olarak, kaymakamlık olarak bizlerin neler yapabileceklerimizi gözden geçirmek amaçlı bir durum değerlendirme toplantısı yaptık. Yaptığımız toplantı olumlu geçti. Ücretli öğretmelerimizle toplantı yaptık. İlçenin eğitimdeki başarısının yükseltilmesi için çalışmalar yaptık. Bu konuda emeği geçen okul müdürlerime ve öğretmenlerime teşekkür ederim" şeklinde konuştu.
Toplantı sonrası merkez Yatılı Bölge Ortaokulunda öğretmenlere öğle yemeği verildi.
(FÇ-ŞAK-Y)

11.11.2016 15:05:42 TSI
NNNN
Anadolu Ajansı, DHA, İHA tarafından geçilen tüm Muş haberleri, bu bölümde Haberturk.com editörlerinin hiçbir editoryal müdahalesi olmadan otomatik olarak ajans kanallarından geldiği şekliyle yer almaktadır. Muş Haberleri alanında yer alan haberlerin hepsinin hukuki muhatabı haberi geçen ajanslardır.
İLGİLİ HABERLER