18 AĞUSTOS 2018
YEREL HABERLER  / TEKİRDAĞ HABERLERİ

Süleymanpaşa Batı Atıksu İleri Biyolojik Arıtma Tesisi'nin Yüzde 70'i tamamlandı

(Fotoğraflı)

TEKİRDAĞ (İHA) - Süleymanpaşa Batı Atıksu İleri Biyolojik Arıtma Tesisi İnşaatı hızla devam ediyor. Projenin kontrollük hizmetlerini Tekirdağ Su ve Kanalizasyon İdaresi (TESKİ) Genel Müdürlüğü ve İller Bankası personeli yürütüyor. Arıtma tesisinin inşaat yapımları yüzde 70 oranında tamamlandı.
Proje kapsamında bir yıllık işletme süreci dâhil 900 iş günü olan Süleymanpaşa Batı Atıksu İleri Biyolojik Arıtma Tesisi İnşaatı'nın, müteahhit firmaya yer teslimi ile Kasım 2015 tarihinde başladığı, Kasım 2017 tarihinde tamamlanmasının planlandığı belirtildi.
Şu ana kadar yapılan işler çerçevesinde projeye ait ızgara yapıları, kum tutucu üniteler, anaerobik havuzlar, oksijen üniteleri, enerji binası, çamur depolama ünitelerinin inşaatları ve işletme binasının kaba inşaatının ise bittiği bildirildi.
Tesisin çalışmalarını yerinde inceleyen Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak, "TESKİ'nin yürüttüğü ve iş bitim tarihinden daha önceki bir tarihte bitirilmesi hedeflenen Süleymanpaşa Batı Atıksu İleri Biyolojik Arıtma Tesisi faaliyete geçtiğinde Tekirdağ'ın denizi İstanbul Haliç ve İzmir Körfezinin yaşamış olduğu facialara maruz kalmayacaktır. 274 bin kişilik nüfusa hizmet edecek olan atıksu arıtma tesisi faaliyete geçtiğinde, Süleymanpaşa'nın arıtılmamış suyu kalmayacak ve tertemiz, kokusuz, berrak, sağlıklı ve gönül rahatlığı ile yüzülebilecek bir denize kavuşulmuş olacaktır" dedi.
(HLD-MEF-Y)

11.11.2016 14:37:25 TSI
NNNN
Anadolu Ajansı, DHA, İHA tarafından geçilen tüm Tekirdağ haberleri, bu bölümde Haberturk.com editörlerinin hiçbir editoryal müdahalesi olmadan otomatik olarak ajans kanallarından geldiği şekliyle yer almaktadır. Tekirdağ Haberleri alanında yer alan haberlerin hepsinin hukuki muhatabı haberi geçen ajanslardır.
İLGİLİ HABERLER