14 AĞUSTOS 2018
YEREL HABERLER  / AYDIN HABERLERİ

Yeni Ticaret Odasın'da Aydınoğulları Beyliği mimarisi yerlalacak
- AYTO Başkanı Hakan Ülken, basınla bir araya geldi

(Fotoğraflı)

Beşer Çeken
AYDIN (İHA) - Aydın Ticaret Odası (AYTO) Başkanı Hakan Ülken, basınla düzenlediği kahvaltılı sohbet toplantısında Aydın gündemini ve ilin ve üyelerin kalkınması için yaptığı çalışmalardan söz etti. TOBB Yönetim Kurulu'na seçildikten sonra her fırsatta Aydın'ın 'Çıldır Havalanı' 'Fuar Alanı' 'Serbest Bölge' gibi konuları Bakan, Başbakan ve Cumhurbaşkanı Erdoğan'a aktararak ulusal düzeyde dillendiren AYTO Başkanı Hakan Ülken, Aydın'ın en büyük ihtiyacının 'Aydın Aklı' adı altındaki proje ile dah iyi birliktelik sağlayıp talep ve sıkıntıları daha iyi bir birliktelik sağlamak olduğunu söyledi.
Basınla bir araya gelen Aydın Ticaret Odası Yönetim Kurulu üyeleri ve Başkanı Hakan Ülken, Aydın'ın sorunlarının çözümü noktasında iyi birliktelik ve uzlaşma çağrısında bulundu. Aydında bir şeylerin yapılması için istemek gerektiğini söyleyen Ülken,"Bugün Aydın'ın Teknopark, Fuar Alanı, Havalimanı ve Özel Üniversite ihtiyacı var. Bunları hiç biri yapılamadı. Bu etmenler ekonomiyi güçlendirecek diğer etkenleri tetikleyerek ilin gelişmesini sağlayacaktır. Bu bir kişinin yapacağı bir şey değil. Hep birlikte bunu istemeli ve çaba göstermeliyiz. Bir çok il bu konuda Aydın'ı geçmiş durumdadır. Bunun için Aydınlıların daha iyi birlik olması şarttır. İstediğimiz projelerin gerçekleşmesi ve Aydın'ın kalkınması için birlik olup beraber istemeliyiz" dedi.

Aralık ayında AYTO'nun temelleri atılacak

Aydın'ın yeni Ticaret Odası Binasının temellerinin Aralık ayında atılacağı haberini veren Ülken,"Aydın'ın mimarisine uygun bir Ticaret Odası binası olsun dedik. Zaman kaybetmeden bina ile ilgili çalışmalarımızı başlattık. Şuan'da bir aksiklik olmazsa Aralık ayında binamızın temellerini atacağız. Eski binamızı uzun bir süre kullandık ve artık ihtiyaçlarımız doğrultusunda eksik kalmaya başladı. Yeni binanın yapılması bizim için önem arz etmektedir. Bizim dönemimizde bu binanın yapılması bizim için şereftir. 5 bin 500 metre kare alanda yapılacak olan binamızın yüzde 90'ı genç girişimcilerimizin ve üyelerimizin hizmetine sunulacaktır. Yeni binamızda üyelerimiz iç ve dış ticaretlerde ücretsiz kullanabilecek. VİP görüşme alanları, eğitim alanlarının yer aldığı çok amaçlı salonlar, basın odaları yani her açıdan hizmet verebilecek bir alanlar olacaktır. İnşallah önümüzdeki yıl tamamlamayıp faaliyete başlayacak" diye konuştu.
Ülken,"Yeni AYTO binasında Aydınoğulları Mimarisi yer alacak"
Yapılacak yeni, AYTO binasının aynı zamanda Aydın'ın geçmişini ve kültürünü yansıtacak bir bina olacağını kaydeden Başkan Hakan Ülken,"Yeni binamız Aydın'ın tarihini yansıtan Aydınoğulları Beyliği ve Selçuklu mimarisini yansıtacak şekilde yapılacaktır. Her anlamda Aydınoğuları Beyliğinin mimarisini binamızda hissedeceğiz. Yeni binamız ulaşım yönünde kolay ve sıkıntı yaşadığımız otopark sorunu konusu da ortadan kalkmış olacaktır" şeklinde konuştu.
Oldukça samimi bir ortamda geçrekleşen kahvaltılı sohbet toplantısında yönetim kurulu üyeleri de yer alırken, sohbet toplantısı beyin fırtınası şeklinde geçti.
(BÇ-İK)

11.11.2016 14:28:58 TSI
NNNN
Anadolu Ajansı, DHA, İHA tarafından geçilen tüm Aydın haberleri, bu bölümde Haberturk.com editörlerinin hiçbir editoryal müdahalesi olmadan otomatik olarak ajans kanallarından geldiği şekliyle yer almaktadır. Aydın Haberleri alanında yer alan haberlerin hepsinin hukuki muhatabı haberi geçen ajanslardır.
İLGİLİ HABERLER