19 AĞUSTOS 2018
YEREL HABERLER  / BOLU HABERLERİ

Başkan Yılmaz, lösemili çocuklarla bir araya geldi

(Fotoğraflı)

Faruk Çidem
BOLU (İHA) - Bolu Belediye Başkanı Yılmaz, lösemili çocuklar ve aileleri ile düzenlenen yemekte bir araya geldi. Lösemili çocuklarla yakından ilgilenerek çeşitli hediyeler armağan eden Belediye Başkanı Alaaddin Yılmaz, "Birbirimizi kucaklayacak ve birbirimize sahip çıkacak mekanizmayı oluşturmak zorundayız" dedi.
Lösemili Çocuklar Haftası dolayısıyla Bolu Belediyesi Halkla İlişkiler Müdürlüğü ve AK Parti il teşkilatınca lösemili çocuklar ve aileleri onuruna bir yemek düzenlendi. Lösemili Melekler Sosyal Yardımlaşma, Dayanışma ve Eğitim Derneği Başkanı Elvan Coşkun, yemek öncesi yaptığı konuşmada, 2-8 Kasım tarihleri arasında yapılan her türlü etkinliğin kendileri için farkındalık oluşturduğunu belirtti. Elvan Coşkun, 7 yılı aşkın süredir devam eden hasta ziyaretlerine değinerek, "Bolu'da belediye başkanımız her zaman hastaların, engellilerin ve vatandaşının yanında. Bunun da bizimle ilgilendiğinin ve destek olduğunun ispatı diye düşünüyorum" diye konuştu.
Belediye Başkanı Alaaddin Yılmaz, lösemili çocuklar ile ailelerine katılımlarından dolayı teşekkür etti. Her türlü sağlık probleminin Allah'tan geldiğini belirten Başkan Yılmaz, "Sebepleri var, yok bunlara girecek değiliz. Toplumun içerisindeki rahatsızlıktan birisi de lösemi. Asıl buradaki sıkıntı çocuklarımız rahatsızlıkları dolayısıyla o sıkıntıyı çekiyor ama aileler de en az çocukları kadar etkileniyor. Daha çok zihinsel engellilerle ilgili bir cümle söyleyeyim zihinsel engelli çocukları olan aileler o çocuklarla uğraşmaktan dolayı kendileri de çeşitli sağlık sorunları yaşıyorlar. Onların rehabilitasyona ihtiyacı var. İşte bu tür rahatsızlıklarla ilgili Bolu Belediyesi 'bu ailelerin tamamına sahip çıkacak bir yapıyı oluşturabilir mi' diye düşünüyor. Birbirimizi kucaklayacak ve birbirimize sahip çıkacak mekanizmayı oluşturmak zorundayız" diye konuştu.
Yılmaz, konuşmasının ardından da yakından ilgilendiği lösemili çocuklara çeşitli hediyeler armağan etti ve fotoğraf çektirdi.
(FÇ-AY)

11.11.2016 14:26:54 TSI
NNNN
Anadolu Ajansı, DHA, İHA tarafından geçilen tüm Bolu haberleri, bu bölümde Haberturk.com editörlerinin hiçbir editoryal müdahalesi olmadan otomatik olarak ajans kanallarından geldiği şekliyle yer almaktadır. Bolu Haberleri alanında yer alan haberlerin hepsinin hukuki muhatabı haberi geçen ajanslardır.
İLGİLİ HABERLER