11 AĞUSTOS 2018
YEREL HABERLER  / MERSİN HABERLERİ

Tarsus'ta okullara atık yağ ve atık pil toplama makineleri dağıtıldı

(Fotoğraflı)

Ersoy Yalçın
MERSİN (İHA) - Tarsus Belediyesi'nce 'Geri Dönüşüm Projesi' kapsamında okullara atık yağ ve atık pil toplama makineleri dağıtıldı.
Tarsus Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğü, 2016-2017 eğitim ve öğretim yılı için "Geri Dönüşüm Projesi"ni başlattığını belirten Belediye Başkanı Şevket Can, daha yaşanılır bir Tarsus için çalıştıklarını söyledi. Can, "Toplumsal projeler oluşturarak, vatandaşlarımızı çevre konusunda bilgilendirmeliyiz. Bitkisel atık yağların ve atık pillerin toplanmasında, zaman ve enerji kaybı yaşamamak ve ilköğretim çocuklarının çevre konusunda duyarlılığını arttırmak için Bitkisel atık yağ toplama makinası ve atık pil toplama makineleri ilköğretim okullarına dağıtılıyor. Öğretmen ve öğrencilere makine kullanımı ve faydaları hakkında bilgi verildi. Doğal çevremizin sahip olduğu denge mükemmeldir. Çevremize yönelik her davranışımız, hem bizi hem de bizimle aynı çevreyi paylaşan diğer canlıları etkiler. Doğal dengede yaşayan tüm canlılar birbirine bağımlıdır. Bu dengede meydana gelebilecek her değişiklik, çevremizi olumsuz etkileyecektir. Dolayısıyla çevremizdeki her olumsuzluk da bizleri etkileyecektir" dedi.
Çevreyi korumak için herkesin üzerine düşen görevi yapması gerektiğini belirten Can, "Geri dönüşüm; su kaynaklarımızı korumak için, canlı hayatın devamlılığını sağlamak için, şehrimizin su ve kanalizasyon sistemine zarar vermemek için, ülke ekonomisine katkı için önemlidir. Bu dünya bize atalarımızdan miras kalmadı. Biz onu çocuklarımızdan ödünç aldık" ifadesini kullandı.
(ERY-Y)

11.11.2016 13:47:04 TSI
NNNN
Anadolu Ajansı, DHA, İHA tarafından geçilen tüm Mersin haberleri, bu bölümde Haberturk.com editörlerinin hiçbir editoryal müdahalesi olmadan otomatik olarak ajans kanallarından geldiği şekliyle yer almaktadır. Mersin Haberleri alanında yer alan haberlerin hepsinin hukuki muhatabı haberi geçen ajanslardır.
İLGİLİ HABERLER