10 AĞUSTOS 2018
YEREL HABERLER  / KAYSERİ HABERLERİ

AGÜ'de STEM Çalıştayı

(Fotoğraflı)

KAYSERİ (İHA) - Abdullah Gül (AGÜ) Üniversitesi'nde, AB tarafından da desteklenmekte olan Fen, teknoloji, mu¨hendislik ve matematigˆin birbiriyle entegre bir şekilde öğretilmesini amaçlayan uluslararası eğitim yöntemi projesi (STEM) kapsamında "Yaşam Bilimlerinde Problemlere İnovatif Yaklaşımlar" konulu çalıştay düzenlendi.
AGÜ Yaşam ve Doğa Bilimleri Fakültesi ile Teknoloji Transfer Ofisi işbirliğinde düzenlenen çalıştay, Sümer Kampüsü Konferans Salonu'nda yapıldı.
İngiltere, İrlanda, Hollanda ve Çek Cumhuriyeti'nden öğretmen ve eğitmenlerin katıldığı çalıştayda, kanser tedavisine inovatif yaklaşımlar, biyomühendislik, doku mühendisliği, beyin-bilgisayar arayüzü, mobil teknolojilerin sağlık alanında kullanımı ve yaşam bilimlerinde hayvan modelleri gibi önemli ve güncel konular ele alındı.
Rektör Prof. Dr. İhsan Sabuncuoğlu'nun da katıldığı ve bir gün süren çalıştay sonunda, çalıştaya katılan yerli ve yabancı katılımcılara tarihi Sümerbank Bez Fabrikası'ndan dönüşen Sümer Kampüsü gezdirildi.
(SK)

11.11.2016 13:10:39 TSI
NNNN
Anadolu Ajansı, DHA, İHA tarafından geçilen tüm Kayseri haberleri, bu bölümde Haberturk.com editörlerinin hiçbir editoryal müdahalesi olmadan otomatik olarak ajans kanallarından geldiği şekliyle yer almaktadır. Kayseri Haberleri alanında yer alan haberlerin hepsinin hukuki muhatabı haberi geçen ajanslardır.
İLGİLİ HABERLER