12 AĞUSTOS 2018
YEREL HABERLER  / ADIYAMAN HABERLERİ

Uygulamaya katılan Emniyet Müdürü Metin Alper, emniyet kemeri kullanan sürücülere teşekkür etti

(Fotoğraflı)

Cihan Kizir
ADIYAMAN (İHA) - Adıyaman'da emniyet kemeri uygulamasına katılan Adıyaman İl Emniyet Müdürü Metin Alper, kemer kullanan sürücülere teşekkür etti.
Adıyaman İl Emniyet Müdürlüğü ekipleri, kent merkezindeki 4 farklı noktada eş zamanlı uygulama gerçekleştirildi. Emniyet Müdürü Metin Alper de uygulamaya katılarak, ekipleri denetledi. Kentteki emniyet kemeri kullananların yüzde 10 olan oranını daha da arttırmak için yapılan denetlemelerde, Emniyet müdürü Metin Alper, kemer kullanan sürücülere teşekkür etti. Denetlemelerin sürdürüleceğini belirten Emniyet Müdürü Alper, "Emniyet kemer uygulamalarının çok düşük olduğunu tespit etmemiz üzerine trafik ekiplerimizle birlikte sabah saatlerinde dört ayrı noktada emniyet kemeri ve diğer trafik uygulamalarına başladık. Adıyaman'da emniyet kemeri kullanımı yüzde 10 olduğunu tespit ettik. Bu oranın acil müdahaleyle en az iki ay içerisinde yüzde otuz ve ya kırklara çıkmayı hedefliyoruz. Sonra da bu oranı yüzde altmışlara, yetmişlere çıkarmak için çalışmalarımızı sürdürüyoruz" dedi.
Emniyet kemerini kullanmayan sürücülere ise ekipler tarafından emniyet kemerinin önemi anlatılarak, para cezası kesildi.
(CK-SD-Y)

11.11.2016 12:05:06 TSI
NNNN
Anadolu Ajansı, DHA, İHA tarafından geçilen tüm Adıyaman haberleri, bu bölümde Haberturk.com editörlerinin hiçbir editoryal müdahalesi olmadan otomatik olarak ajans kanallarından geldiği şekliyle yer almaktadır. Adıyaman Haberleri alanında yer alan haberlerin hepsinin hukuki muhatabı haberi geçen ajanslardır.
İLGİLİ HABERLER