Kurban Bayramınız kutlu olsun
22 AĞUSTOS 2018
YEREL HABERLER  / KAYSERİ HABERLERİ

Tanıtım Atağı Başlıyor

(Fotoğraflı)

KAYSERİ (İHA) - Kayseri'nin ulusal ve uluslararası çapta tanıtılması için yapılması gerekenler masaya yatırıldı. Büyükşehir Belediyesi tarafından yaptırılacak olan çalışmalar Vali Süleyman Kamçı ve Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Çelik'e sunuldu.
Valilikte yapılan Kayseri'nin tanıtılmasına ilişkin toplantıya Vali Süleyman Kamçı ve Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Çelik ile bürokratlar katıldı. Yapılan sunum öncesi bir açıklama yapan Büyükşehir Belediye Başkanı Çelik, alt ve üst yapı ile şehircilik ve planlamada Kayseri'nin çok iyi noktada olduğunu, buna ilaveten Erciyes'te kış sporları merkezi yaptıklarını belirtti ve "Türkiye'nin gözbebeği bir tesisimiz ve gözbebeği bir şehrimiz var" dedi. Buna karşılık yeteri kadar şehrimizi tanıtamadığımızı ifade eden Başkan Çelik, "Şehirdeki tüm alt ve üst yapı ile Erciyes'teki işlerimizi bitirdik. Artık tanıtıma geçelim, Kayseri'yi hak ettiği şekilde hem ulusal hem de uluslararası çapta tanıtalım istiyoruz. Bu anlamda ilk olarak şehrin kurumsal kimliğinin, bir logosunun ve tanıtımla ilgili materyallerde bir dil bütünlüğünün olması gerekli" diye konuştu.
Başkan Çelik'in açıklamasının ardından bu çerçevede yapılması gereken çalışmalarla ilgili bir sunum yapıldı. Yapılan sunumda Kayseri'nin kimliği konusunda bir çalışma gerektiği vurgulandı ve bu çalışmanın hangi ayaklar üzerinde olacağı dile getirildi. Sunumda ayrıca, nasıl bir tanıtım yapılması gerektiğine ilişkin strateji belirlenmesi gerektiği de dile getirildi. Vali Kamçı ve Başkan Çelik'e verilen sunumda dünyanın farklı ülkeleri için tasarlanmış logo ve tanıtımlardan örnekler de sunuldu.
(AÖ-Y)

11.11.2016 11:38:40 TSI
NNNN
Anadolu Ajansı, DHA, İHA tarafından geçilen tüm Kayseri haberleri, bu bölümde Haberturk.com editörlerinin hiçbir editoryal müdahalesi olmadan otomatik olarak ajans kanallarından geldiği şekliyle yer almaktadır. Kayseri Haberleri alanında yer alan haberlerin hepsinin hukuki muhatabı haberi geçen ajanslardır.
İLGİLİ HABERLER