10 AĞUSTOS 2018
YEREL HABERLER  / HAKKARİ HABERLERİ

Başkan Keskin'den 2016 yılı değerlendirmesi

(Fotoğraflı)

HAKKARİ (İHA) - Bedensel Engelliler Derneği Hakkari Şubesi Başkanı Mesut Keskin, 2016 yılı ile ilgili bir değerlendirme yaparak sorun ve sıkıntılarını anlattı.
1998 yılından bu yana Hakkari engellisine hizmet vermeye çalıştıklarını belirten Başkan Keskin, Bedensel Engelliler Derneği son iki yıldır Av Zeydin Kaya'nın ücretsiz tahsis ettiği Kaya Plaza zemin katta hiçbir kurumdan ya da kişiden destek almadan yoluna emin adamlarla devam ettiklerini söyledi. Keskin, "Özellikle ihtiyaç sahibi engellilere ve müracaat eden yatalak durumundaki yaşlılara Bedensel Engelliler Dayanışma Derneği ile geliştirdiği işbirliği sayesinde 2007 yılından bu yana toplam 260 adet tekerlekli sandalyeyi Hakkari'ye getirtmeyi başarabilmenin gururunu yaşamaktadır" dedi.
"Derneğimize göstermelik ziyaretler yapıldı"
3 Aralık Dünya Engelliler Günü ve 10-16 Mayıs Engelli Haftası münasebetiyle bir çok kurumun kendilerini ziyaret ettiğine de açıklık getiren Başkan Keskin,"Ancak bu ziyaretlerin istisna kurumlar dışında diğer kurumların sadece egolarını tatmin etmek veya basın yayın yoluyla göstermelik bir vizyon oluşturma hevesinden öteye gitmediğini dolaysıyla bu yıl 3 Aralık'ta ve 10-16 Mayıs Engelli haftasında olası göstermelik ziyaretlerle ilgili dernek olarak gerekli tedbirleri alacağız" dedi.
Kendilerine destek verenlere teşekkür eden Başkan Mesut Keskin, "Özellikle engelli istihdamına yönelik desteklerini esirgemeyen Hakkari Valisi Sayın Cüneyit Orhan Toprak'a ayrıca dernek merkezi için 2 yıldır hiçbir ücret talep etmeden bir ofisini ücretsiz tahsis eden Av Zeydin Kaya'ya ve İhtiyaç sahibi engellilere derneğin girişimleri sonucu tekerlekli sandalyelerini hiç bekletmeden ve yine hiç bir ücret talep etmeden gönderen İstanbul'da faaliyet gösteren Bedensel Engellilerle Dayanışma Derneğine teşekkür ediyorum" şeklinde konuştu.
(FT-ŞAK-Y)

11.11.2016 11:33:15 TSI
NNNN
Anadolu Ajansı, DHA, İHA tarafından geçilen tüm Hakkari haberleri, bu bölümde Haberturk.com editörlerinin hiçbir editoryal müdahalesi olmadan otomatik olarak ajans kanallarından geldiği şekliyle yer almaktadır. Hakkari Haberleri alanında yer alan haberlerin hepsinin hukuki muhatabı haberi geçen ajanslardır.
İLGİLİ HABERLER