13 AĞUSTOS 2018
YEREL HABERLER  / ADIYAMAN HABERLERİ

Vali Erin'in köy gezileri devam ediyor

(Fotoğraflı)

Ahmet Arslantaş
ADIYAMAN (İHA) - Adıyaman Valisi Abdullah Erin, köylülerin karşılaştığı sorun ve ihtiyaçlarının tespiti amacıyla düzenlendiği köy ziyaretlerine merkeze bağlı Çobandede ve Çayırlı köyleriyle devam etti.
Adıyaman Valisi Abdullah Erin'e İl Jandarma Komutanı Albay Ercan Atasoy, Vali Yardımcısı Murat Süzen, İl Genel Meclis Başkanı İrfan Yılmaz, İl Genel Meclis Üyesi Abzuer Töken ve Mahalli İdareler Müdürü Yusuf Güleç eşlik etti.
Köylüler ile sohbet eden ve ihtiyaç ve taleplerini soran Vali Erin, vatandaşın derdiyle dertlendiklerini ifade etti.
İlk olarak Çobandede Köyünü ziyaret eden köy konağında vatandaşlarla bir araya gelerek köy muhtarından köyün sorunlarını hakkında bilgi alan Vali Abdullah Erin, "Köylülerin ilettiği sulama konusunu not alarak bunu çözmenin gayreti içerisinde olacağız. Kırsal kesime bundan sonra daha çok zaman ayırarak daha sık gidip geleceğiz. Gönlümüz her zaman sizlerle beraberdir. Özellikle kırsalda yaşayan vatandaşlarımızın ihtiyaç duyduğu kamu yatırım ve hizmetlerini en hızlı bir şekilde yerine getirmenin gayreti içerisinde olacağız. Görebildiğimiz kadarıyla Çobandede Köyümüzün alt yapısının iyileştirilmesi noktasında da güzel çalışmaların yapıldığını görüyoruz. Bundan sonra da birlik ve beraberlik içerisinde köylerimize en güzel hizmetleri götürmenin gayretinde olacağız" dedi.
Çobandede Köyü ziyaretçi şeref defterini de imzalayan Vali Abdullah Erin, vatandaşların derdini dinlemesinin ardından köyden ayrıldı.
Çobandede Köyü ziyaretinin ardından merkeze bağlı Çayırlı Köyüne geçen Vali Abdullah Erin, köy konağında vatandaşlarla bir süre sohbet edip dertlerini dinledi. Vatandaşların ilettiği sorunları not alarak bu sorunların aciliyet sırasına göre çözüleceğini belirtti.
Vali Abdullah Erin ve beraberindeki heyet, Merkez Köylere Hizmet Götürme Birliği tarafından Çayırlı Köyüne yapılan yatırımları yerinde inceledikten sonra gece geç saatlerde il merkezine döndü.
(AHM)

11.11.2016 11:14:10 TSI
NNNN
Anadolu Ajansı, DHA, İHA tarafından geçilen tüm Adıyaman haberleri, bu bölümde Haberturk.com editörlerinin hiçbir editoryal müdahalesi olmadan otomatik olarak ajans kanallarından geldiği şekliyle yer almaktadır. Adıyaman Haberleri alanında yer alan haberlerin hepsinin hukuki muhatabı haberi geçen ajanslardır.
İLGİLİ HABERLER