16 AĞUSTOS 2018
YEREL HABERLER  / KAYSERİ HABERLERİ

ERÜ'de Evlilik Okulu Seminerleri Başladı

(Fotoğraflı)

KAYSERİ (İHA) - Erciyes Üniversitesi Psikolojik Danışma Merkezi (ERREM) tarafından düzenlenen evlilik okulu seminerlerinin ilki gerçekleştirildi.
Sabancı Kültür Sitesi'nde düzenlenen seminerde ERREM Müdürü Öğr. Gör. Mustafa Atak, "İnsan Niçin Evlenir?" konulu seminerinde Türk toplumunda evliliğin çok önemli ve kutsal bir müessese olmasına rağmen son yıllarda evliliklerin kısa sürede boşanmayla sonuçlandığını belirtti.
Evlenmedeki amacın gün geçtikçe değiştiğini ifade eden Öğr. Gör. Atak, "Evlilikle ilgili bakış açısı geçmişten günümüze değişti. Geçmişte yapılan evliliğin en önemli amacı sadakat, dürüstlük, güzel ahlak iken, günümüze gelindiğinde manevi değerlerden biraz daha uzaklaşıldı ve bakış açısı değişti. Son dönemde yapılan anketlere göre günümüzde evlilik isteme nedenleri arasında ilk sırada maddiyat, güzellik gibi faktörlerin etkili olduğunu görüyoruz" dedi.
Türkiye'de yaşanılan en büyük sorunlardan birinin evlilikle ilgili beklentilerin artmasına bağlayan Öğr. Gör. Atak, "TÜİK verilerine göre son 10 yılda boşanmalarda yüzde 42'lik bir artış var. Kayseri'de ise 2015 yılında 2 bin 611 çift boşandı" diye konuştu.
(AÖ-Y)

11.11.2016 10:44:24 TSI
NNNN
Anadolu Ajansı, DHA, İHA tarafından geçilen tüm Kayseri haberleri, bu bölümde Haberturk.com editörlerinin hiçbir editoryal müdahalesi olmadan otomatik olarak ajans kanallarından geldiği şekliyle yer almaktadır. Kayseri Haberleri alanında yer alan haberlerin hepsinin hukuki muhatabı haberi geçen ajanslardır.
İLGİLİ HABERLER