23 TEMMUZ 2018
YEREL HABERLER  / EDİRNE HABERLERİ

'Engelsiz kent' olmak için adımlar atılmaya devam ediyor

(Fotoğraflı)

Koray Ustabaşı
EDİRNE (İHA) - Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan, Edirne merkezde bulunan engelli dernekleri ile bir araya geldi. Engelli derneklerinin sorunlarını dinleyen Gürkan, öncelikli olarak engelli bireylerin birbirlerini anlayarak güç birliği yapmalarının çok önemli olduğunu belirtti.
Edirne'de faaliyet gösteren engelli dernekleri ile bir araya gelen Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan, öncelikli olarak tüm engelli derneklerini tek çatı altında toplamak amacıyla başlattıkları Engelliler Merkezi'nin çok yakında açılışını gerçekleştireceklerinin müjdesini verdi. Engelliler Merkezi bina ve çevresindeki çalışmaların tamamlandığını kaydeden Gürkan, bina içerisinde de geçtiğimiz aylarda Edirne Kent Konseyi Engelliler Grubu ve Edirne Belediyesi'nin öncülüğünde tüm dernek başkanlarının da görüşü alınarak hazırlanan Engelliler Merkezi Yönetmeliği'ne göre içerideki donanımla ilgili çalışmaların tamamlanmak üzere olduğunu belirtti. Edirne Belediyesi olarak her zaman engelli bireylerin ve derneklerinin yanında olduklarını ifade eden Gürkan, Engelliler Merkezi'nin faaliyete geçmesinin ardından adım adım eksikliklerin ortaya çıkabileceğini ve zaman içerisinde bunların giderileceğini belirtti. Başkan Gürkan, "İlk toplantıda birbirimizi tanıdık. Bir ortopedik engelli görme engellinin, bir otistik engelli işitme engellinin ihtiyaçlarını veya sorunlarını görmeye başladı. Yani engelli birey ya da aileleri olarak siz kendinizi tanıyorsunuz fakat sizden farklı olan bir engeli olan bireyi anlamanız da Edirne Belediyesi olarak hayata geçireceğimiz Engelliler Merkezi'nde bir araya gelerek sağlayacaksınız. Sizler birbirinizi tanıyacaksınız, bir arada olacaksınız ki güç birliği yapabilesiniz. Hepinizin gücü ile sizlerin ve kentimizde sesini duyuramayan birçok engelli bireyin sesini daha gür ve daha çok kişiye ulaştırmasını sağlayacak ve farkındalık yaratacaksınız" diye konuştu.
(KU-Y)

22.09.2016 09:19:56 TSI
NNNN
Anadolu Ajansı, DHA, İHA tarafından geçilen tüm Edirne haberleri, bu bölümde Haberturk.com editörlerinin hiçbir editoryal müdahalesi olmadan otomatik olarak ajans kanallarından geldiği şekliyle yer almaktadır. Edirne Haberleri alanında yer alan haberlerin hepsinin hukuki muhatabı haberi geçen ajanslardır.
İLGİLİ HABERLER