21 TEMMUZ 2018
YEREL HABERLER  / MUŞ HABERLERİ

Yanlış park edilen araçlar otoparka çekildi

(Fotoğraflı)

Veysel Eşin
MUŞ (İHA) – Muş'un Malazgirt Emniyet Müdürlüğü'nün şehir merkezinde yanlış park edilen araçların çekileceği yönündeki uyarısının ardından araçlar otoparka alındı.
Otopark sıkıntısının günden güne arttığı ilçede cadde üzerine düzensiz bir şekilde park edilen araçlar trafiğin tıkanmasına sebep oluyor. İlçe merkezindeki hemen hemen bütün cadde ve sokaklarda gelişi güzel bırakılan araçlar hem trafiği aksatıyor hem de vatandaşları rahatsız ediyor. Malazgirt Emniyet Müdürü Ömer Akpınar, kentte bir kaldırımdan diğerine geçmenin çok zor olduğunu dile getirerek, belediyenin bu sorunu bir an evvel çözmesi gerektiğine dikkat çekti. Gelişi güzel park edilen araçların trafiği tıkadığına ve kazalara davetiye çıkardığını ifade eden Emniyet Müdürü Ömer Akpınar, "İlçe merkezinde caddelere sağlı sollu bırakılan araçlar trafiği aksatıyor. Trafiği tıkanıyor. İş yerlerinin önü otopark alanı gibi olmuş. Bir an önce bu duruma çare bulunması için Malazgirt Belediye Başkanlığına park yeri konusunda bizlere yardımcı olunması yönünde yazı yazdık. Fakat bugüne kadar vatandaşların araçlarını rahatlıkla park edecekleri bir yer konusunda bizlere gerek yazı ile gerekse sözlü olarak bir şey söylemediler. Bizlerde yaşanılır, rahat ve huzurlu bir Malazgirt için ilçe merkezindeki cadde ve sokaklarda gelişi güzel park eden araçları önce uyarıyoruz. Uyarılarımıza kulak vermeyen vatandaşların araçlarını oto parka çektiriyoruz. Vatandaşlarımıza sesleniyorum, ilçe merkezine araçlarınızı gelişi güzel park ederek vatandaşlarımızı rahatsız ediyor ve trafiğin aksamasına sebep veriyorsunuz. Bizler bu ilçede yaşayan vatandaşların ekonomik durumu çok iyi bildiğimiz için çok azami bir para cezası vermek istemiyoruz. Araçlarınızı içle merkezine yakın yerlerdeki mahalle aralarına park etmenizi istiyoruz. İlçe merkezinde yapılan düzensiz park etmeler sonucu iki araç yan yana geçmekte zorlanıyor. Vatandaşlarımızın rahatı ve huzuru için bu uygulamayı sürdürmeyi düşünüyoruz" dediler.
Vatandaşlar ise, Malazgirt Emniyet Müdürlüğü yetkililerinin gelişi güzel park sorununa çare bulması yönünde yapılan bu uygulamayı desteklediklerini ifade ederek, teşekkür ettiler.
Malazgirt Belediyesi yetkilileri de, en kısa zamanda park yeri konusunda ilçedeki vatandaşlara yardımcı olacaklarını ifade ettiler.
(VE-MSA-Y)

22.09.2016 09:04:00 TSI
NNNN
Anadolu Ajansı, DHA, İHA tarafından geçilen tüm Muş haberleri, bu bölümde Haberturk.com editörlerinin hiçbir editoryal müdahalesi olmadan otomatik olarak ajans kanallarından geldiği şekliyle yer almaktadır. Muş Haberleri alanında yer alan haberlerin hepsinin hukuki muhatabı haberi geçen ajanslardır.
İLGİLİ HABERLER