21 TEMMUZ 2018
YEREL HABERLER  / ŞANLIURFA HABERLERİ

Devteşti Mahallesi'nde 52 yeni yol açıldı

(Fotoğraflı)

ŞANLIURFA (İHA) - Haliliye Belediye Başkanı Fevzi Demirkol, Devteşti Mahallesindeki yol açma çalışmalarını yerinde inceledi. Henüz yapılaşmanın olmadığı alanlarda yol açma çalışmaları yapıldığını belirten Demirkol, Devteşti Mahallesinde 52 yeni yol açtıklarını ifade etti.
Demirkol, birim müdürleri ve birim şefleri ile birlikte Devteşti mahallesini ziyaret etti. Burada mahalle sakinleriyle görüşen Demirkol, imara açılmış ve henüz yapılaşmanın olmadığı bölgedeki yol açma çalışmalarını denetledi. Demirkol, çalışmalar hakkında birim şeflerinden bilgi aldı.
Çalışmalar hakkında bilgi veren Demirkol, "Bugün Devteşti mahallemizde yeni yol açma çalışmalarımız devam ediyor. Aynı şekilde Konuklu mahallemizde yol açma çalışmalarımız devam ediyor. Bunun yanı sıra kırsal mahallelerimizde mahalle içi çalışmalarımız devam ediyor. Devteşti mahallemizde içerisinde olduğumuz 9603. sokakta da henüz yapılaşmanın başlamadığı, inşaatların başlamadığı alanlarda da yeni yol çalışmalarımız devam ediyor. Gerektiğinde 5 metreyi kırmızı kot seviyesine indirerek, şuanda bulunduğumuz yerde de yine kırmızı kot seviyesine bu yolu 4 metre indirerek. Daha sonrasında da 60 santimetre dolgu yaparak kırmızı kot uygulaması ile yol çalışmamız devam ediyor" dedi.
Devteşti ve Ahmet Yesevi mahallesinde şu ana kadar yürütülen çalışmalar hakkında bilgi veren Başkan Demirkol, Devteşti'de 52, Ahmet Yesevi mahallesinde ise 25 yeni yol açıldığını belirtti. Ahmet Yesevi mahallesinde yeni yol açma çalışmasının tamamlandığını vurgulayan Demirkol, "Geçmişte Şanlıurfalı hemşehrilerimizin söylediği bir söz vardı, falan şehre gittim adamlar daha inşaat olmadan yol çalışması yapıyorlar ve ondan sonra inşaatlar yapılıyor. Bunu geçmişte hemşehrilerimiz ifade ederdi. Sohbetlerde o vilayetler örnek gösterilirdi. Biz şimdi çok şükür onu uyguluyoruz. Bu gördüğünüz alanda tek bir inşaat olmadan yol çalışmamız devam ediyor. Bu yol çalışmalarımız bittikten sonra inşaat sektörü gelip burada inşaatlarını yapmakta. Bu bölgede iş yapan esnafımızın işini kolaylaştırmaktayız ve bu vesile ile iş imkanı oluşturmuş oluyoruz. Burada gördüğünüz gibi yapılaşma başlamadan önce yol açıyoruz. İnsanların hayatını kolaylaştırıyoruz. Yapılaşma belli bir seviyeye geldikten sonra da asıl üst yapıyı döşemeyi yapıyoruz. Üst yapı çalışmasını yaparak halkımızın çamura basmadan, toz toprak içerisinde kalmadan evine, işine ulaşmasını temin ediyoruz" diye konuştu.
(Şİ-BRN-Y)

21.09.2016 16:36:10 TSI
NNNN
Anadolu Ajansı, DHA, İHA tarafından geçilen tüm Şanlıurfa haberleri, bu bölümde Haberturk.com editörlerinin hiçbir editoryal müdahalesi olmadan otomatik olarak ajans kanallarından geldiği şekliyle yer almaktadır. Şanlıurfa Haberleri alanında yer alan haberlerin hepsinin hukuki muhatabı haberi geçen ajanslardır.
İLGİLİ HABERLER