22 TEMMUZ 2018
YEREL HABERLER  / KONYA HABERLERİ

Göç, Yoksulluk ve İstihdam Konya'da konuşulacak

(Fotoğraflı)

KONYA (İHA) - 2. Uluslararası Uygulamalı Bilimler Kongresi "Göç, Yoksulluk ve İstihdam" temasıyla Konya'da gerçekleştirilecek.
Necmettin Erbakan Üniversitesi (NEÜ) Uygulamalı Bilimler Yüksekokulu ev sahipliğinde gerçekleştirilecek olan kongreye Türkiye'deki tüm üniversitelerden katılımın sağlanacağı bildirildi. Yurtdışından da yoğun katılımın olduğu programda hakemli kurul tarafından kabul edilen İngilizce ve Türkçe dilinde hazırlanmış 80 bildiri sunulacak.
NEÜ Uygulamalı Bilimler Yüksekokulu Müdürü Prof. Dr. Ahmet Diken kongreyi iç ve dış göçlerin etkisini bilimsel olarak tartışmak için düzenlediklerini söyledi. Göçün medeniyet üzerinde etkisinin olduğunu ifade eden Diken, "Göçler ile medeniyetin tohumları bir yerden başka bir yere taşınır. Anadolu coğrafyası için göçlerin büyük anlamı var. Büyük bir serüven olan göçü, çok iyi tartışmamız gerekiyor" dedi.
Programda ağırlıklı olarak Suriye'nin konuşulacağını ancak genel olarak göçün tartışılacağını kaydeden Diken, Cuma günü Dedeman Otel'de başlayacak Kongreye tüm Konyalıları davet etti. 23-25 Eylül tarihleri arasında icra edilecek program kapsamında turlar düzenlenecek ve misafirlere Konya tanıtılacak.
Öte yandan, 23 Eylül Cuma günü açılış konuşmalarıyla başlayacak olan programda Suriyeli çocuklar; İngilizce, Arapça ve Türkçe şarkılar söyleyecek. Programda ayrıca Suriyeli ilköğretim öğrencilerinin resim sergisi yer alacak.
(İHA-AH-Y)

21.09.2016 16:04:37 TSI
NNNN
Anadolu Ajansı, DHA, İHA tarafından geçilen tüm Konya haberleri, bu bölümde Haberturk.com editörlerinin hiçbir editoryal müdahalesi olmadan otomatik olarak ajans kanallarından geldiği şekliyle yer almaktadır. Konya Haberleri alanında yer alan haberlerin hepsinin hukuki muhatabı haberi geçen ajanslardır.
İLGİLİ HABERLER