22 TEMMUZ 2018
YEREL HABERLER  / KAYSERİ HABERLERİ

Şehit Aileleri Derneği'nden 'Fırat Kalkanı' operasyonuna tam destek
- Şehit Aileleri Derneği Başkanı Ali Yavuz:
- "Bu operasyonlar Türkiye'mizin menfaati uğruna yapılan operasyonlardır"

(Fotoğraflı - Görüntülü)

Haber : Ali Göç
Kamera : Ali Göç
KAYSERİ (İHA) - Türkiye Harp Malülü Gaziler Şehit Dul ve Yetimler Derneği Kayseri Şube Başkanı Ali Yavuz, Suriye'de devam eden Fırat Kalkanı operasyonunu desteklediklerini ve yapılan operasyonun Türkiye'nin menfaatine olduğunu söyledi.
Türkiye Harp Malülü Gaziler Şehit Dul ve Yetimler Derneği Başkanı Ali Yavuz, Suriye'de bir güvenlik koridorunun oluşturulması gerektiğini söyledi. Yavuz, "Gelen 2 şehit haberi ile yıkıldık. Şehit haberlerinin gelmesi ile beraber evlerimize ateş düştü. Ciğerlerimiz yanıyor. Vatanımızın birliği, bekası ve bölünmez bütünlüğümüz için bu şehitlerimiz olacak ama amacına uygun olarak olması Türkiye'mizin birliği için önem taşıyor. Suriye'de Türkiye için bir güvenlik koridoru oluşturulması için çok önemlidir. Orada PYD terör örgütü ile Türkiye arasındaki bağı koparmak ve Amerika'nın PYD'ye destek vermesi ile Avrupa ülkelerinin ikiyüzlülüğünü gösteriyor. Terör örgütlerine destek vererek amaçları Suriye'den sonra Türkiye'yi karıştırmaktır ama amaçlarına ulaşamayacaklar. Onlar nasıl Çanakkale'de derslerini aldılarsa, 15 Temmuz darbe girişimin de derslerini aldılarsa bu Suriye'de de derslerini alacaklardır. Yeter ki Türk milleti birlik ve beraberlik içerisinde hareket etsin" ifadelerini kullandı.
Şehit aileleri olarak Fırat Kalkanı operasyonunu desteklediklerini kaydeden Başkan Yavuz, konuşmasını şöyle tamamladı:
"Çünkü en çok acıyı o bölgeden çektik. Terör örgütü en çok bölgeden sızıyor. Suriye'de ki iç karışıklıklardan dolayı Türkiye'ye geçen milyonlarca Suriyeli var. Bunların hepsi masum değil. Terör örgütü üyesi olduğu halde kendisini masum olarak gösterip sızan insanlar var. Bu sızan gruplarda Türkiye içerisinde canlı bomba olarak kendi patlatarak yüzlerce insanı katlediyorlar. Bunlarda göz önünde bulundurularak orada devam eden Fırat Kalkanı operasyonunun sonuna kadar gidilmesini, o bölgenin güvenli bir bölge oluşturularak Suriye'den gelen mültecilerin Türkiye topraklarına girmeden o topraklarda misafir edilmesini istiyoruz. Bu operasyonlar Türkiye'mizin menfaati uğruna yapılan operasyonlardır. Herkesin bu operasyonları desteklemesini istiyoruz."
(AG-AÖ-Y)

21.09.2016 13:12:32 TSI
NNNN
Anadolu Ajansı, DHA, İHA tarafından geçilen tüm Kayseri haberleri, bu bölümde Haberturk.com editörlerinin hiçbir editoryal müdahalesi olmadan otomatik olarak ajans kanallarından geldiği şekliyle yer almaktadır. Kayseri Haberleri alanında yer alan haberlerin hepsinin hukuki muhatabı haberi geçen ajanslardır.
İLGİLİ HABERLER