18 TEMMUZ 2018
YEREL HABERLER  / KAYSERİ HABERLERİ

Başkan Büyükkılıç İlgü İmam Hatipokulunu ziyaret etti

(Fotoğraflı)

KAYSERİ (İHA) - Melikgazi Belediye Başkanı Memduh Büyükkılıç, Osmanlı Mahallesi'nde Hacı Hakkı-Sadıka İlgü'nün katkılarıyla Melikgazi Belediyesi tarafından yaptırılan Hacı Hakkı-Sadıka İlgü Anadolu İmam Hatip Lisesi Ve İmam Hatip Ortaokuluna belediye teknik ekibi ile ziyarette bulundu.
Okul Müdürü Fazlı Koçak ile öğretmenler tarafından karşılanan Başkan Memduh Büyükkılıç, okula yapılan yatırım ve hizmetleri bizzat gezerek yerinde inceledi ve yetkililerden hem yapılan çalışmalar, hem öğrenci sayısı, hem de servis yolu ve dersler hakkında bilgiler aldı.
Melikgazi İlçe sınırları içerisinde özel ve kamu kurumlarına ait olmak üzere 216 eğitim kurumunun yer aldığını belirten Başkan Memduh Büyükkılıç, "Hayırseverliliği ile ünlü şehrimizde yine bir hayırseverimizin katkılarıyla yaptırılan bir okulda bulunmanın mutluluğunu yaşıyoruz. Okulumuzu ziyaret ettik. İhtiyaçlarını sorduk ve hayırlı olsun dedik. Okulumuz 36 derslikli olup hem lise hem ortaokul olarak inşa edildi. Eskişehir Bağlarında nüfus potansiyeli oldukça yüksek, o yüzden okulumuz bu bölgenin ihtiyacına cevap verecek şekilde planlandı. Okulumuzun hemen yanı başında bir spor tesisimiz var burada öğrencilerimiz toplantılarını yapacaklar, sportif aktivitelerini gerçekleştirebileceklerdir. Okulumuz şehrimize, ilçemize ve eğitim camiasına hayırlı olsun." dedi.
Eğitime ve Öğretime yapılan hizmet ve yatırımların aslında geleceğe yapılan yatırım olduğunu ifade eden Başkan Memduh Büyükkılıç, belediye olarak eğitim kurumlarına yapılan yatırım ve hizmetlerin artırılarak devam edeceğini sözlerine ekledi.
(SK)

21.09.2016 12:14:53 TSI
NNNN
Anadolu Ajansı, DHA, İHA tarafından geçilen tüm Kayseri haberleri, bu bölümde Haberturk.com editörlerinin hiçbir editoryal müdahalesi olmadan otomatik olarak ajans kanallarından geldiği şekliyle yer almaktadır. Kayseri Haberleri alanında yer alan haberlerin hepsinin hukuki muhatabı haberi geçen ajanslardır.
İLGİLİ HABERLER