21 TEMMUZ 2018
YEREL HABERLER  / KAYSERİ HABERLERİ

Başkan Hiçyılmaz, Oda üyelerini aidat yapılandırması konusunda uyardı

(Fotoğraflı - Görüntülü)

KAYSERİ (İHA) - 30 Haziran 2016 tarihinden önceki borçlar için faiz affını içeren yeniden yapılandırma yasasının tüccar için büyük bir fırsat olduğunu belirten Kayseri Ticaret Odası Yönetim Kurulu Başkanı Mahmut Hiçyılmaz, "Borç yapılandırma fırsatı, ekonomik sıkıntı çeken işletmelerin rahat bir nefes almalarını sağlayacaktır. Üyelerimiz bu fırsatı kaçırmamalıdır." dedi.
Bu düzenlemeden dolayı Türkiye Büyük Millet Meclisi'ne ve Hükümet'e teşekkür ettiklerini kaydeden Başkan Hiçyılmaz, "Aidat borçlarının yeniden yapılandırılmasına imkân veren düzenleme, üyelerimizi sevindirdi.Kayseri Ticaret Odası üyeleri adına, bu düzenlemelerde katkısı olan herkese teşekkür ediyorum. Oda aidat borçlarının faizlerinin affedilmesi önemli bir gelişmedir. Aidatlarını ödeyemeyen üyelerimiz bu düzenlemeden mutlaka yararlanmalıdır." şeklinde konuştu.
Bazı Alacakların Yapılandırılmasına İlişkin Kanunun yürürlüğe girdiğini hatırlatan Hiçyılmaz, borç yapılandırmasından yararlanmak isteyen Oda üyelerinin 31 Ekim 2016 tarihine kadar bir dilekçe ile Kayseri Ticaret Odası'na başvurmaları gerektiğini kaydetti. Yasanın 30 Haziran 2016 tarihinden önceki aidat borçlarını kapsadığını hatırlatan Hiçyılmaz, yasanın yürürlüğe girdiği 19 Ağustos 2016 tarihinden önce kısmen veya tamamen ödenmiş borç asıllarına isabet eden gecikme faizinin silineceğini belirtti.
Oda üyelerinin bu kapsamdaki borç tutarını en fazla 6 taksite bölerek ödeme imkânı bulunduğunu kaydeden Hiçyılmaz, bazı bankalara ait kredi kartıyla da taksitlendirme yapılabileceğini ifade etti.
Hiçyılmaz, "Ödemelerini peşin yapmak isteyen üyelerimiz, başvuru dilekçelerinde bu isteklerini belirterek, kanunla belirlenen 31 Ekim 2016 tarihine kadar aidat borcu asıllarını ödeyebileceklerdir. Askıdaki üyelerin peşin ödeme yaparak borçlarını kapattıkları gün itibariyle askıdan indirme işlemi yapılacaktır. Taksitli ödeme yapma seçeneğini dilekçe ile bildiren üyelerimiz ise taksitlerin tamamını ödemeleri halinde son taksit ödeme günü itibariyle askıdan indirileceklerdir." ifadelerini kullandı.
(SK)

21.09.2016 10:42:10 TSI
NNNN
Anadolu Ajansı, DHA, İHA tarafından geçilen tüm Kayseri haberleri, bu bölümde Haberturk.com editörlerinin hiçbir editoryal müdahalesi olmadan otomatik olarak ajans kanallarından geldiği şekliyle yer almaktadır. Kayseri Haberleri alanında yer alan haberlerin hepsinin hukuki muhatabı haberi geçen ajanslardır.
İLGİLİ HABERLER