23 TEMMUZ 2018
YEREL HABERLER  / MALATYA HABERLERİ

Polat: "Şehit ve gazilerimiz destansı tarihimizin eşsiz kahramanları"

(Fotoğraflı)

MALATYA (İHA) - Şehit aileleri derneklerini ziyaret eden Yeşilyurt Belediye Başkanı hacı Uğur Polat,"Şehitlerimizin ve gazilerimizin aziz hatıralarını yaşatmak ve gelecek nesillere aktarmak amacıyla bizlere emanet edilen bu vatanı birlik ve beraberlik içinde koruyarak, el birliğiyle daha da güçlendireceğiz" dedi.
Yeşilyurt Belediye Başkanı Hacı Uğur Polat,'19 Eylül Gaziler Günü' nedeniyle Önce Vatan Gazi ve Şehit Aileleri Derneği ile 1915 Harp Malulü Gaziler Şehit Dul ve Yetimler Derneğini ziyaret etti.
Başkan Polat ziyaret kapsamında ilk olarak Önce Vatan Gazi ve Şehit Aileleri Dernek Yönetimiyle bir araya geldi. Birlik ve beraberlik mesajları verildiği ziyaret sırasında açıklamalarda bulunan Önce Vatan Gazi ve Şehit Aileleri Derneği Başkanı Muharrem Kıbrıs, nazik ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirdi. Kıbrıs yaptığı konuşmada, "Yeşilyurt Belediye Başkanımıza ziyaretinden dolay çok teşekkür ediyorum. Tüm şehitlerimize Allah'tan rahmet, gazilerimize aileleriyle birlikte sağlıklı ömürler diliyorum. Bu tip ziyaretlere bizim ihtiyacımız var. Sayın Başkanımız her zaman bizim yanımızda ve desteklerini hiçbir zaman esirgemiyor" diye konuştu.
Şehit yakınları ve gazilerle bir araya gelerek sohbet eden Belediye Başkanı Hacı Uğur Polat, "Şahadet ve gaza bizim hem dinimizde hem de örf ve adetlerimizde bambaşka bir yeri olan kavram ve mertebedir. Cenabı-ı Allah Kuranı Kerim'in Bakara Suresi 154. ayetinde "Allah yolunda öldürülenlere de ölü demeyin. Onlar diridir ama siz anlamazsınız" diye buyuruyor. Vatan toprağı uğrunda canını ortaya koyan şehitlerimiz şahadetleri sırasında vatanı, bayrağı ve mukaddesatlarımızı korurken şehit olduktan sonrada inşallah diri olarak Allah'ın katında olacaklar. Yine din uğruna, vatan uğruna, bayrak uğruna, mukaddesat uğruna gazi olan kardeşlerimiz bizim açımızdan çok kıymetlidir. Şahadet ve gazilik mertebesi hak edenlerin ulaştığı bir mertebedir, herkes ulaşamaz. Bayrağımızın al rengi şehit kanlarıdır. Her bir şehidimiz bayrağımızın kıymetini artırıyor. İslam, vatan, bayrak ve mukaddesat uğrunda hayatlarını kaybeden tüm şehitlerimize ve 15 Temmuz şehitlerine Rabbimden rahmet diliyorum. Ailelerine sabr-ı cemil diliyorum. Tüm şehitlerimizi ve ebediyete intikal eden gazilerimizi rahmet ve şükranla anıyor, hayatta olan gazi ve malullerimizde minnet, sevgi ve saygılarımı iletiyorum" dedi.
Dernek Başkanı Muharrem Kıbrıs ziyaret nedeniyle Başkan Polat'a 'Malatya Şehitler Albümü' hediye etti.
Yeşilyurt Belediye Başkanı Hacı Uğur Polat daha sonra 1915 Harp Malulü Gaziler- Şehit Dul ve Yetimler Derneğini ziyaret ederek Başkan Duran Şahin ve Yönetim Kuruluyla sohbet etti.
Dernek Başkanı Duran Şahin, Yeşilyurt Belediye Başkanı Hacı Uğur Polat'ın ziyaretinden onur duyduklarını ifade ederek, şehit ve gazi aileleri adına teşekkürler etti.
Başkan Polat'ta burada yaptığı kısa konuşmada, "Gazilerimiz ve şehitlerimiz bayrağımızı dimdik ayakta tutan yiğitlerimizdir. Bayrağımızın üzerindeki al rengi şehitlerimizin ve gazilerimizin canlarının rengidir. Her bir şehidimizde bayrağımızın kıymeti daha da artmaktadır" ifadelerine yer verdi.
Dernek Başkanı Duran Şahin, Malatyalı şehit ve gazilerle ilgili Başkan Polat'a detaylı bilgiler verdi.
(CÖ-

20.09.2016 17:59:33 TSI
NNNN
Anadolu Ajansı, DHA, İHA tarafından geçilen tüm Malatya haberleri, bu bölümde Haberturk.com editörlerinin hiçbir editoryal müdahalesi olmadan otomatik olarak ajans kanallarından geldiği şekliyle yer almaktadır. Malatya Haberleri alanında yer alan haberlerin hepsinin hukuki muhatabı haberi geçen ajanslardır.
İLGİLİ HABERLER