16 TEMMUZ 2018
YEREL HABERLER  / ŞANLIURFA HABERLERİ

Kurban kesim yerleri için özel temizlik ve dezenfekte ekipleri oluşturuldu
- Bayram boyunca yaklaşık 400 personel ile birlikte 25 çöp kamyonu, 5 damperli kamyon, 2 kepçe, 15 ilaçlama ve 1 dezenfektan aracı da görev yapacak

(Fotoğraflı)

ŞANLIURFA (İHA) - Şanlıurfa'nın Haliliye ilçesinde kurban kesimin daha temiz ve hijyen koşullarda gerçekleştirilmesi için özel ekipler oluşturuldu. Bayram boyunca 400 personel ile birlikte 25 çöp kamyonu, 5 kamyon, 2 kepçe, 15 ilaçlama ve 1 dezenfektan aracı görev yapacak.
Haliliye Belediyesi tarafından yapılan açıklamada, ilçede belirlenen 17 ayrı kurban kesim yeri için özel temizlik ve dezenfekte ekipleri oluşturuldu.Kurban kesimlerinin daha temiz ve hijyen ortamlarda yapılabilmesi için bayram boyunca görev yapacak 400 personelin yanı sıra 25 adet çöp kamyonu, 5 kamyon, 2 kepçe, 15 ilaçlama ve 1 dezenfektan aracıda mesai yapacak. Kesim yerlerine 250 adet kanca yerleştirirken, 17 farklı noktada 2 el arabası ve 1 adet su tankeri de hazır bulundurulacak. Kurban etlerinin taşınması için 30 bin poşet dağıtılacağı kurban kesim bölgelerinde ve yakın camilerde, bayram namazının ardından vatandaşlara bilgilendirme afiş ve broşürleri dağıtılacak.
Kurban kesim yerlerindeki temizlik ve hijyen çalışmalarını başlayan ekipler, temizlik ve dezenfekte çalışmalarını sürdürüyor.
Bayram öncesi başlayan dezenfekte, temizlik çalışmalarının yanı sıra haşerelere karşı yürütülen ilaçlama çalışmalarının da bayram boyunca süreceği açıklandı.
KURBAN KESİM NOKTALARI
Haliliye Belediyesi tarafından belirlenen kurban kesim noktaları ise şöyle açıklandı:
"İmam Bakır Mahallesi Dubleks evler karşısındaki boş alan, Sırrın İlkokulu kuzeydoğusunda bulunan müsait boş alan, Yeşildirek Mahallesi Perşembe pazaryeri, Mehmet Akif Ersoy Caddesi salı pazaryeri, Yenişehir Mahallesi Vatan İlkokulu yanı, cumartesi pazaryeri, İpekyol Mahallesi Davut Zeki Akpınar Lisesi arkası, 2346 sokak, İpekyol Sağlık Ocağı eski yeri karşısı, Sancaktar Mahallesi TOBB Lisesi batısı, müsait boş alan, Süleymaniye Mahallesi sabit pazaryeri, Bahçelievler Mahallesi 100.Yıl park yeri semt pazaryeri, Ulubatlı Mahallesi Turgut Özal Parkı kuzeyi, yeni yapılan pazartesi semt pazaryeri, Ertuğrul Gazi Mahallesi 338.Sokak Resullah Camii yanı yeni yapılan semt pazaryeri, Ahmet Yesevi Mahallesi Açıksu Caddesi sonu boş arazi müsait boşalan, Devteşti Mahallesi Mehmet Güneş çorba evi karşısı halı saha yanı, Şair Nabi Mahallesi Buluntu Hoca Parkı yanı, Cuma pazaryeri, Karayolları yanı, halı saha bitişiği boş alan, binaların kendi bahçelerindeki müsait alanları, tüm oto yıkama iş yerleri."
(SD-

06.09.2016 11:37:23 TSI
NNNN
Anadolu Ajansı, DHA, İHA tarafından geçilen tüm Şanlıurfa haberleri, bu bölümde Haberturk.com editörlerinin hiçbir editoryal müdahalesi olmadan otomatik olarak ajans kanallarından geldiği şekliyle yer almaktadır. Şanlıurfa Haberleri alanında yer alan haberlerin hepsinin hukuki muhatabı haberi geçen ajanslardır.
İLGİLİ HABERLER