19 TEMMUZ 2018
YEREL HABERLER  / MALATYA HABERLERİ

Yetimler Kervanı Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği'nden açıklama
- "Hiç kimsenin arka bahçesi değiliz"

(Fotoğraflı)

MALATYA (İHA) - Yetimler Kervanı Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği Başkan Yardımcısı Tülay Ayaz, 15 Temmuz darbe girişimi sonrası halkın hayır kurumlarına karamsar durduğunu ve yapılan yardımların da azaldığını söyleyerek, "Biz hiç kimsenin arka bahçesi değiliz" dedi.
Yetimler Kervanı Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği Başkan Yardımcısı Tülay Ayaz, dernek binasında düzenlediği basın toplantısında hiçbir terör örgütü, cemaat ve görüşün arka bahçesi olmadıklarını ifade etti. Yetimler Kervanı olarak Malatya'da yaptıkları hizmetlerin ortada olduğunu ifade eden Ayaz, "Yetimler Kervanı Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği olarak, 2008 yılından itibaren bugüne kadar söylemlerimizi hiç değiştirmedik. Hiçbir düşünceye, fikre, cemaate, arka bahçelik etmeden, o söylemlerimizi bugün de tekrar ederek, devletimize ve milletimize olan bağlılığımızı, her fırsatta, her yapılan güzel işte ortaya koymak adına bir STK mensubu olarak ayakta olduğumuzu ve güzel işlere imza attığımızı belirtmek istiyorum. Devletimiz ve milletimizle birlikte toplumumuzun huzur ortamına kavuşması açısından bir çaba göstermekteyiz" diye konuştu.
15 Temmuz darbe girişimi sonrasında her kesimin etkilendiğine dikkat çeken Ayaz, "Yardım noktasında karamsar ve karanlık bir zemin üzerinde yardım konusu ilerliyor, bunun bertaraf edilmesi noktasında, halkımızın ayırt edici özelliğinin devreye gireceğini ümit ediyoruz. Çünkü yapılan yardımların güven sarsılması neticesinde derneğimiz olarak da bu işten etkilendiğimizi, yardımların düştüğünü müşahede ediyoruz. Bu sürecin geçeceğine inanıyoruz ve halkımızın yapılan bu iyi işleri kötülerden ayır edeceğini biliyoruz" şeklinde konuştu.
Ayaz ayrıca, derneklerinde 403 yetim ailesinin olduğunu ve bu yetimlerin bayramı bayram tadında geçirmeleri için hayırsever vatandaşların desteklerini beklediklerini söyledi.
(CÖ-ZIG-Y)

05.09.2016 17:05:58 TSI
NNNN
Anadolu Ajansı, DHA, İHA tarafından geçilen tüm Malatya haberleri, bu bölümde Haberturk.com editörlerinin hiçbir editoryal müdahalesi olmadan otomatik olarak ajans kanallarından geldiği şekliyle yer almaktadır. Malatya Haberleri alanında yer alan haberlerin hepsinin hukuki muhatabı haberi geçen ajanslardır.
İLGİLİ HABERLER