17 TEMMUZ 2018
YEREL HABERLER  / EDİRNE HABERLERİ

DSP Edirne İl Başkanı Hüseyin Murat Birgin'den 'FETÖ/PDY' açıklaması
- "Böyle ucuz tehditlerden korkmadan, yılmadan vatanıma ve milletime hizmet etmeye devam edeceğim"

(Fotoğraflı)

Koray Ustabaşı
EDİRNE (İHA) - Demokratik Sol Parti (DSP) Edirne İl Başkanı Hüseyin Murat Birgin, üçüncü şahıslar tarafından 155 polis imdat hattına FETÖ terör örgütünün infaz listesinde isminin yer aldığı çok sayıda ihbar yapılması üzerine, emniyete çağrılarak, konu ile ilgili ifade verdiğini söyledi.
DSP İl Başkanlığı binasında düzenlediği basın toplantısında konuşan il başkanı Hüseyin Murat Birgin, kendisi hakkında üçüncü şahıslar tarafından 155 polis imdat hattına 'FETÖ terör örgütü infaz listesinde yer alıyor' ihbarları üzerine kendisinin bilgisine başvurulması için Edirne İl Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü'ne giderek, ifadesine başvurulduğunu belirtti.
Birgin, Emniyet Müdürlüğü binasındaki ifadesini ve yaşadıklarını aktararak, şunları kaydetti.
"Genel merkezime kadar giden asılsız bir takım haberlerin doğrularını paylaşmak istedim. Genel Başkanım sayın Önder Aksakal, Örgüt Kurulu Başkanı'm Ercan Akpınar'ın da bilgisi doğrultusunda, Terörle Mücadele Şubesi'nde verdiğim ifadede 10 Ağustos 2016 günü 155 polis imdat hattına defalarca gelen 'Demokratik Sol Parti Edirne İl Başkanı Hüseyin Murat Birgin Fettullahçı terör örgütünün ölüm yani infaz listesindedir, can güvenliği yoktur bilginize' şeklinde ihbar ile ilgili olarak bilgi alma ifadenize başvurulacaktır' diye bir konu. Benim de ifademdeki cevabım, '14 yıldan beri sosyal medyada FETÖ terör örgütü liderinin Türkiye üzerinde oynanan oyunlarının farkında olduğum için her fırsatta hem ulusal ve yerel medya da hem de sosyal medyada sert bir dille yazıp halkımızı bilgi donatabilmek için mücadele sergiledim. Bu mücadelem sadece gizli tarikat örgütü FETÖ ile kalmayıp PKK terör örgütüne de aynı yönde sert yazılarım vardır. Yapılan ihbarda benim tarafım bellidir. Böyle ucuz tehditlerden korkmadan, yılmadan vatanıma ve milletime hizmet etmeye devam edeceğim. Eğitim esasına inanıyorum, bir eğitimci çocuğu olarak yine yılmadan, usanmadan aziz vatanımın geleceği için doğru olan her şeyi yapmaya devam edeceğimin bilinmesini isterim. Bana teklif edilen koruma talebini de istemediğimi ayrıca belirttim."
(KU-ÖK-Y)

05.09.2016 15:20:41 TSI
NNNN
Anadolu Ajansı, DHA, İHA tarafından geçilen tüm Edirne haberleri, bu bölümde Haberturk.com editörlerinin hiçbir editoryal müdahalesi olmadan otomatik olarak ajans kanallarından geldiği şekliyle yer almaktadır. Edirne Haberleri alanında yer alan haberlerin hepsinin hukuki muhatabı haberi geçen ajanslardır.
İLGİLİ HABERLER