16 TEMMUZ 2018
YEREL HABERLER  / ADANA HABERLERİ

Emlak, CTV ve ilan reklam borçları yapılandırılıyor

(Fotoğraflı)

ADANA (İHA) - 6736 sayılı bazı alacakların yeniden yapılandırılması ile ilgili kanun yürürlüğe girmesi ile belediyeye, emlak, ÇTV ve ilan reklam borcu olan vatandaşlara ödeme kolaylığı getirildi.
Yürürlüğe giren kanuna göre 30 Haziran 2016 tarihi ve öncesi borçlar yeniden yapılandırılacak. Vatandaşlar yapılandırdıkları borçlarını 36 ay 18 eşit taksitte ödeyebilecek. Yüreğir Belediyesi'nden yapılan açıklamada, yapılandırmadan faydalanmak isteyen vatandaşların 30 Ekim 2016 tarihine kadar başvuruda bulunmakanı gerektiği bildirildi. Başvuruların Yüreğir Belediyesi Web sayfasında da yapılabildiği belirtildi.

Vatandaşlar bu fırsatı iyi değerlendirsinler
Yürürlüğe giren 6736 sayılı bazı alacakların yeniden yapılandırması ile ilgili yasanın vatandaşlar için büyük bir ödeme kolaylığı sağlayacağını belirten Yüreğir Belediye Başkanı Mahmut Çelikcan, "Bu kanun ile vatandaşlarımızın kaçırmaması gereken birçok imkan tanınmıştır. Bunlardan en önemlisi ise borçlu mükelleflere getirilen ve borçların yeniden yapılandırılmasına imkan veren düzenlemedir.
Vatandaşlarımızın 30 Haziran 2016 tarihi ve öncesi borçları yeniden yapılandırılacaktır. Yapılandırılan borçlar 36 ay 18 eşit taksitte ödeyebileceklerdir. Yapılandırmadan faydalanmak isteyen vatandaşlar kanunun belirlediği oranda cezaları silinecek, hesaplanan gecikme zammı ve faizi silinecek yerine ilgili dönemlerle ilgili yurt içi ÜFE aylık değişim oranları uygulanmaktadır. Yapılandırmanın son başvuru tarihi 31 Ekim 2016'dır" dedi.

Ödeme kolaylığı
Müracaat etmeyen vatandaşların bu fırsattan faydalanamayacağını belirten Başkan Çelikcan, yapılandırılan borcun ister peşin ister taksitle ödenebileceğini, ödemelerin kredi kartı ile de yapılabileceğini belirtti. Ödemelerin belediye içerisindeki veznelere, kaymakamlık şubesine, gezici tahsilat veznelerine, Halk Bankası Şubelerine, Yüreğir Belediyesi Web sitesi üzerinden borçların yatırılabileceğini söyledi.
Vatandaşlar, Yüreğir Belediyesi Web sayfasından da başvuruda bulunabilecekler.
(ELF-Y)

05.09.2016 15:02:03 TSI
NNNN
Anadolu Ajansı, DHA, İHA tarafından geçilen tüm Adana haberleri, bu bölümde Haberturk.com editörlerinin hiçbir editoryal müdahalesi olmadan otomatik olarak ajans kanallarından geldiği şekliyle yer almaktadır. Adana Haberleri alanında yer alan haberlerin hepsinin hukuki muhatabı haberi geçen ajanslardır.
İLGİLİ HABERLER