18 TEMMUZ 2018
YEREL HABERLER  / ADANA HABERLERİ

Çukurova'da tiyatro kursu
- Kursiyerler sertifikalarını aldı
- Çetin: "Çukurova sanatla dolu bir ilçe oldu"

(Fotoğraflı)

ADANA (İHA) - Çukurova Belediyesi Orhan Kemal Kültür Merkezi'ndeki düzenlenen yaz dönemi tiyatro kursları son buldu. Haftada 3 gün güzel, etkili ve doğru konuşma, beden dili, sesi iyi kullanma, hitabet, konuşma teknikleri, tonlama, vurgulama konularında uygulamalı eğitim alan kursiyerler eğitimlerini başarıyla tamamladılar.
7-12, 13-17 ve 18-45 yaş aralığındaki üç yaş grubundan toplam 135 kursiyer sertifikalarını Çukurova Belediyesi Orhan Kemal Kültür Merkezi'nde düzenlenen törende, Belediye Başkanı Soner Çetin'den aldı. Törende konuşan Başkan Çetin, "Çukurova kültür ve sanatla iç içe bir ilçe oldu. 7'den 77'ye herkesi sanatla buluşturuyoruz. Adana halkı, yaz döneminde düzenlediğimiz kurslarımıza yoğun ilgi gösterdi. Bu ilgiye teşekkür ediyorum" dedi.
Kültür ve sanat çalışmalarına hız kesmeden devam edeceklerini aktaran Doğu Akdeniz Belediyeler Birliği (DABB) ve Çukurova Belediye Başkanı Soner Çetin, "Çukurova ilçemizde Yılmaz Güney Film Festivali, Orhan Kemal Edebiyat Festivali ve Uluslararası Karikatür Festivali düzenleyeceğiz. Bunun yanı sıra, İstanbul Kültür Üniversitesi ile birlikte projelendirdiğimiz Çukurova Sinema Atölyesi'nden ben inanıyorum ki, Yılmaz Güney'ler, Aytaç Arman'lar, Menderes Samancı'lar çıkacak. Bir yandan da, düzenlediğimiz tiyatro kurslarımızla Türk tiyatrosuna yeni isimler kazandıracak olmanın mutluluğunu yaşıyoruz. Kurslarımıza katılan çocuklarımızı ve ailelerini yürekten kutluyorum" diye konuştu.
Çukurova tiyatro kursuna büyük ilgi
Çukurova Belediyesi'nce yaz boyunca devam eden tiyatro kurslarına her kesimden yoğun bir ilginin olduğunu belirten Başkan Soner Çetin, kurslara Suriyelilerin de katılım sağladığını belirtti. Çetin, Sığınmacılar ve Göçmenler Derneği'nin yönlendirdiği Suriyelilerle beraber, 135 kursiyere sertifikalarını vererek başarılar diledi. Tiyatro eğitimi alan gençler de, tiyatroyu çok önemsediklerini belirterek, bu imkanı sunan Başkan Çetin'e teşekkür etti. Başkan Çetin kursu başarıyla tamamlayan kursiyerlerle hatıra fotoğrafı çektirdi.
(ELF-Y)

05.09.2016 11:00:49 TSI
NNNN
Anadolu Ajansı, DHA, İHA tarafından geçilen tüm Adana haberleri, bu bölümde Haberturk.com editörlerinin hiçbir editoryal müdahalesi olmadan otomatik olarak ajans kanallarından geldiği şekliyle yer almaktadır. Adana Haberleri alanında yer alan haberlerin hepsinin hukuki muhatabı haberi geçen ajanslardır.
İLGİLİ HABERLER