23 TEMMUZ 2018
YEREL HABERLER  / AMASYA HABERLERİ

Amasya Şeker'de hedef 5 yılda ilk 500
- Amasya Şeker Fabrikası Genel Müdürü Hasan Çapraz:
- "5 yıl içerisinde hedefimiz ilk 500 sanayici arasında yer almaktır"

(Fotoğraflı)

Murat Çelik A.
AMASYA (İHA) - Amasya Şeker Fabrikası Genel Müdürü Hasan Çapraz, "5 yıl içerisinde hedefimiz ilk 500 sanayici arasında yer almaktır" dedi.
Şirketin 2014 yılında 2. büyük 500 sanayi kuruluşu listesinde 312. sırada olduğunu anımsatan Hasan Çapraz, "2015 yılında 67 sıra atlayarak 245. sıraya yükselmiştir. 5 yıl içerisinde hedefimiz ilk 500 sanayici arasında yer almaktır. Bu hedefi disiplin içinde çalışarak başaracağımıza inancımız tamdır" diye konuştu.
"Şirketimiz ülke ve bölge ekonomisine 300 milyon TL'lik bir hacim sağlamaktadır, Bu hacmi 5 yıl içerisinde 1 milyar TL'ye çıkarabilme potansiyelimiz bulunmaktadır" diyen Çapraz, "Şirketimin geride bıraktığımız mali yılda 20,7 milyon TL vergi ve SGK primi ödeyerek bölgemizde vergi rekortmeni olmuştur. Fabrikamız son dört yılda 30 milyon TL'lik yatırım yapmış, bu yatırımların yüzde 80'i ödenmiş olup finansmanını özkaynaklarında sağlamıştır. Fabrika bünyemizde elektrik üreten sistemler revizyondan geçirilerek 20 yıllık bir süreçte problem yaşamadan üretim yapılması sağlanmıştır. Kazan sistemlerinde ve fabrikada otomasyon kurularak iş ve ürün kayıplarının minimum düzeye çekilmesi hedeflenmiştir" şeklinde konuştu.
(MÇ-SLH-Y)

05.09.2016 10:04:05 TSI
NNNN
Anadolu Ajansı, DHA, İHA tarafından geçilen tüm Amasya haberleri, bu bölümde Haberturk.com editörlerinin hiçbir editoryal müdahalesi olmadan otomatik olarak ajans kanallarından geldiği şekliyle yer almaktadır. Amasya Haberleri alanında yer alan haberlerin hepsinin hukuki muhatabı haberi geçen ajanslardır.
İLGİLİ HABERLER