18 AĞUSTOS 2018
YEREL HABERLER  / KOCAELİ HABERLERİ

İZMİT'TE MUAYENESİ YAPILMAYAN ASANSÖRLER KAPATILACAKKOCAELİ (İHA) - İzmit Belediyesi'nden yapılan açıklamada, muayenesi yapılmayan asansörler kapatılacak.
İzmit Belediyesi'nin İmar ve Şehircilik Müdürlüğü yetkilileri, asansörlerin yıllık muayenelerinin yaptırılmasının yasal zorunluluk olduğu belirtilerek, "Halkımızın can ve mal güvenliği açısından çok önemli olan asansörlerin kontrol ve muayenelerine İzmit Belediyesi olarak büyük önem veriyoruz. Bu konuda bir süre A tipi muayene kuruluşu ile protokol imzaladık. Bakanlık onaylı firma şehrimizdeki bütün asansörlerin periyodik muayenelerini yapmaktadır. Kontrollerde yönetmeliklere uygun asansörler ile uygun olmayan asansörler belirlenecektir. Asansörlerin yıllık muayeneleri mutlaka yaptırılmalıdır. Muayene yaptırılmayan asansörler devre dışı bırakılacaktır" dediler.
Yetkililer, vatandaşların asansör muayeneleriyle ilgili şikayetlerinin de dikkate alındığını söylediler. İzmit'te yaklaşık 2 bin 300 adet asansör bulunduğu bildirildi.
(GY-Y)

10.05.2016 12:20:18 TSI
NNNN
Anadolu Ajansı, DHA, İHA tarafından geçilen tüm Kocaeli haberleri, bu bölümde Haberturk.com editörlerinin hiçbir editoryal müdahalesi olmadan otomatik olarak ajans kanallarından geldiği şekliyle yer almaktadır. Kocaeli Haberleri alanında yer alan haberlerin hepsinin hukuki muhatabı haberi geçen ajanslardır.
İLGİLİ HABERLER