15 AĞUSTOS 2018
YEREL HABERLER  / KOCAELİ HABERLERİ

KÖRFEZ BELEDİYESİ MAYIS AYI MECLİSİ 2. BİRLEŞİMİN 1. OTURUMU GERÇEKLEŞTİRİLDİKOCAELİ (İHA) - Körfez Belediye Meclisi, 2016 yılı Mayıs ayı meclisinin 2. Birleşimin 1. Oturumu toplantısı Körfez Belediye Başkanı İsmail Baran başkanlığında gerçekleştirdi.
Körfez Belediye Meclis Salonunda yapılan toplantı açılış, yoklama ve saygı duruşu ile başladı. Gerçekleştirilen Toplantıda 1 gündem maddesi ele alındı. Tutanak özetinin meclis üyeleri tarafından okunup oy birliğiyle kabul edilmesinin ardından Körfez Belediyesi 2015 Mali Yılı Bütçe Kesin Hesabı Plan ve Bütçe Komisyonu Raporu okunup meclis üyelerince görüşüldü ve oy çokluğuyla kabul edildi.
Toplantı sonrası değerlendirme yapan Belediye Başkanı İsmail Baran, başarılı bir bütçe yılı geçirdiklerini aktarırken, Körfez tarihinde de ilkleri hayata geçirdiklerini ifade etti. Projelerinin halkın ihtiyaçlarını doğrultusunda şekillendiği belirten Başkan Baran; " Meclis Üyelerimizle, personelimizle birlikte Körfezdeki güzellikleri hayata geçiriyoruz. 2015 yılında Prof. Dr. Necmettin Erbakan Kültür Merkezi ve Kapalı Pazarı, Müftülük binası, Hereke kalesi restorasyonu, D-100 cephe iyileştirme projeleri, güçlendirilen araç filomuz, yol ve asfalt çalışmalarıyla ilçemizde önemli gelişmeler kaydedildi. Belediye borçlarını yapılandırarak ödemelerini yapıyoruz. Yapımına başlanan Sarnıç Han ve yılların hayali olan Üniversite Projelerinin Haziran ayında hayata geçirilmesi ile de Körfez, hak ettiği değere kavuşacak. İlçemizin yaşam standartlarını yükseltmek için ekiplerimizle birlikte gece gündüz çalışıyoruz. En büyük sanayi kenti olan ilçemizde yatırımlara ayrılan payın en çok olduğu dönem olarak hizmetlerimiz birbiri ardına hayata geçiriliyor. "dedi.
(GY-Y)

10.05.2016 11:49:05 TSI
NNNN
Anadolu Ajansı, DHA, İHA tarafından geçilen tüm Kocaeli haberleri, bu bölümde Haberturk.com editörlerinin hiçbir editoryal müdahalesi olmadan otomatik olarak ajans kanallarından geldiği şekliyle yer almaktadır. Kocaeli Haberleri alanında yer alan haberlerin hepsinin hukuki muhatabı haberi geçen ajanslardır.
İLGİLİ HABERLER