20 AĞUSTOS 2018
YEREL HABERLER  / TEKİRDAĞ HABERLERİ

SÜLEYMANPAŞA BELEDİYESİ'NİN HOBİ BAHÇELERİ GÖZ KAMAŞTIRIYORTEKİRDAĞ (İHA) - Geçtiğimiz yılın ekim ayında Tekirdağ-Hayrabolu yolu üzeri Bıyıkali mahallesinde hizmete giren Süleymanpaşa Belediyesi Hobi Bahçeleri'nin ilk etabı yemyeşil görüntüsüyle dikkat çekiyor.
Süleymanpaşa Belediyesi tarafından yapılan ve yıllık olarak kiralanan 42 bahçenin büyük bir kısmı aileler tarafından düzenli ziyaret edilirken, hobi bahçeleri dışındaki ortak kullanım alanlarının bakımı da Süleymanpaşa Belediyesi ekipleri tarafından yapılıyor.

VATANDAŞLARIN BEĞENİSİNİ TOPLUYOR
Şehir hayatının stresinden uzaklaşıp, kendi ürettiklerini tüketerek sağlıklı bir ortamda kişisel üretim yapan ailelerin uğraşı ile meyve, sebze ve çiçek ekilen toprakta havalar ısınması ile ürünler boy gösterirken hobi bahçeleri görüntüsüyle Süleymanpaşa-Hayrabolu yolunu kullanan vatandaşların da beğenisini topluyor.

TALEPLER DOĞRULTUSUNDA 2. ETAP YAPILACAK
Özellikle hafta sonları hobi bahçesi sahiplerinin yoğun ilgi gösterdiği ve şehrin stresinden uzaklaşıp nefes aldığı Süleymanpaşa Belediyesi Hobi Bahçeleri'nde ilginin devamı ve talepler doğrultusunda ikinci etap çalışmalarının yapılabileceği ifade ediliyor.
(UO-MEF-Y)

09.05.2016 19:10:00 TSI
NNNN
Anadolu Ajansı, DHA, İHA tarafından geçilen tüm Tekirdağ haberleri, bu bölümde Haberturk.com editörlerinin hiçbir editoryal müdahalesi olmadan otomatik olarak ajans kanallarından geldiği şekliyle yer almaktadır. Tekirdağ Haberleri alanında yer alan haberlerin hepsinin hukuki muhatabı haberi geçen ajanslardır.
İLGİLİ HABERLER