14 AĞUSTOS 2018
YEREL HABERLER  / MALATYA HABERLERİ

BAŞKAN GÜRKAN, TARİHİ ÇINAR REKREASYON ALANI PROJESİ ÇALIŞMALARINI İNCELEDİMALATYA (İHA) - Orduzu bölgesine değer katacak olan Tarihi Çınar Rekreasyon Alanı Projesi'nde çalışmalar devam ediyor. Battalgazi Belediye Başkanı Selahattin Gürkan, Tarihi Çınar Rekreasyon Alanı Projesi'nin Malatya'nın prestij projesi olacağını söyledi.
Battalgazi Belediye Başkanı Selahattin Gürkan, Tarihi Çınar Rekreasyon Alanı Projesi çalışmalarını yerinde inceledi. Çalışmalar hakkında bilgiler alan Başkan Gürkan, çalışmaların yoğun bir şekilde sürdüğünü söyledi. Tarihi Çınar Rekreasyon Alanı Projesi'nin Malatya'nın prestij projesi olacağını belirten Başkan Gürkan, "Çınar Projesi son sürat sonuçlanmaya doğru gidiyor. Burası aynı zamanda Malatya'nın prestij parkı olacak. Hem buradaki tarihi çınarın korunması hem de tarihi çınarın vasfına uygun bir çevre düzenlemesi ile Malatya halkının rahatlıkla gelip piknik yapacağı, dinleneceği bir yer olacak. Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın ifade ettiği gibi şairin şiirini yazabileceği, romancının romanını yazabileceği, sanatçının sanatını icra edebileceği, sadece bir parkın ötesinde aynı zamanda görünen şu duvarlar Malatya'nın medeniyet duvarı olacak. Bu medeniyet duvarında Malatya'nın geçmişi ile ilgili rölyefler duvarlara işleneceği gibi, ayrıca tüm ilçelerimizin bu duvarlarda kendilerine ait bölümler olacak. İlçelerimizin temayüz etmiş tarihi ve kültürel değerleri o duvarlara nakşedilecek. Ayrıca çınarın yukarısına sosyal tesis yaparak orada da yeme içme ihtiyaçlarının giderilmesi noktasında gerekli çalışmalar yapılıyor. Burada yaklaşık 30 dönümlük alanın büyük kısmı kamulaştırıldı. DAP'tan alınan hibe projeleri ile bu parkın düzenlenmesi gerçekleştirilmektedir. Ben inanıyorum ki burası bitirildiğinde bölgede prestiji olan tek park ve örnek bir park olacak" diye konuştu.
(ZIG-CÖ-Y)

09.05.2016 15:01:46 TSI
NNNN
Anadolu Ajansı, DHA, İHA tarafından geçilen tüm Malatya haberleri, bu bölümde Haberturk.com editörlerinin hiçbir editoryal müdahalesi olmadan otomatik olarak ajans kanallarından geldiği şekliyle yer almaktadır. Malatya Haberleri alanında yer alan haberlerin hepsinin hukuki muhatabı haberi geçen ajanslardır.
İLGİLİ HABERLER