09 AĞUSTOS 2018
YEREL HABERLER  / ADANA HABERLERİ

ULUSLARARASI ÇUKUROVA YÖRÜK TÜRKMEN ŞÖLENİ
- BAŞKAN SÖZLÜ: "ŞENLİK İÇİN DEĞİL, ANADOLU TÜRKLÜĞÜNÜ KORUMAK, ŞEHİTLERİMİZE SAYGI GÖSTERMEK VE ŞEHİT ANALARININ ACISINI PAYLAŞMAK İÇİN BURADAYIZ"ADANA (İHA) - Adana'da, 14. Uluslararası Çukurova Yörük Türkmen Şöleni, Çukurova ve Havalisi Yörük Türkmen Dernekleri Federasyonu'na üye 17 dernek tarafından, Sarıçam Mustafalar Mahallesi piknik alanında binlerce vatandaşın katılımıyla gerçekleştirildi. Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Hüseyin Sözlü, TBMM İdare Amiri Adana Milletvekili Seyfettin Yılmaz, MHP İl Başkanı Yusuf Baş, Çukurova ve Havalisi Yörük Türkmen Dernekleri Federasyonu Genel Başkanı Mehmet Demir, ilçe belediye başkanları, belediye meclis üyeleri, bürokratlar, Adanalılar ve konukların katıldığı etkinlikte, dernek çadırları tek tek gezildi, yararlı istişarelerde bulunuldu.
Katılımcılara hitap eden Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Hüseyin Sözlü, ülkenin bir bölümünde yaşanan olumsuzluklar ve gelen şehit haberleri nedeniyle, şölen değil, istişare için bir arada olduklarını belirtti. Sözlü, "Bu yıl şölenden ziyade; bir istişare, düşünmek için bir zemin, diyalog fırsatı olarak görüyoruz toplanmamızı. Her gün şehit verdiğimiz bir ortamda hayata devam etmeye çalışıyoruz. Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşlarının bize emaneti olan devletimizi, cumhuriyetimizi ayakta tutmaya çalışıyoruz. Zor şartlarda olduğumuz bir zaman diliminde Çukurova ve Havalisi Yörük Türkmen Dernekleri Federasyonu bizi buluşturdu, bir araya getirdi. Sizler, Anadolu Türklüğü ve Türkiye Cumhuriyeti Devleti'nin varlığı, birliği, dirliği için bedel ödeyen ailelerin çocuklarısınız, torunlarısınız" dedi.
Vatan topraklarının kanla sulanmasına devam edildiğini ifade eden Başkan Sözlü, "Bu yüzden burayla bugün kutlama yapmaya, şenliğe gelmedik. Bugün yüreğine kor düşen annelerimizin acısını paylaşmak, onlara hürmetimizi iletmek, evlatlarının boş yere şehit olmadığını bir kez daha söylemek için, aziz şehitlerimize saygımızı dile getirmek için buradayız. Cenab-ı Allah, bu milletin birliğini, dirliğini bozmasın. Anadolu Türklüğü her zaman, mazlumların sığınacağı bir yer olmuştur. Allah korusun bize zarar gelirse, ne Türk dünyasının, ne İslam dünyasının sığınacağı bir yer kalır" diye konuştu.
(ADN-Y)

09.05.2016 14:09:20 TSI
NNNN
Anadolu Ajansı, DHA, İHA tarafından geçilen tüm Adana haberleri, bu bölümde Haberturk.com editörlerinin hiçbir editoryal müdahalesi olmadan otomatik olarak ajans kanallarından geldiği şekliyle yer almaktadır. Adana Haberleri alanında yer alan haberlerin hepsinin hukuki muhatabı haberi geçen ajanslardır.
İLGİLİ HABERLER