18 AĞUSTOS 2018
YEREL HABERLER  / MANİSA HABERLERİ

MESKOB'DAN EĞİTİM SEMİNERİMANİSA (İHA) - Manisa Esnaf ve Sanatkarlar Kredi ve Kefalet Kooperatifleri Birliği (MESKOB) tarafından düzenlenen hizmet içi eğitim seminerinde, kooperatifin genel durumu, yeni gelişmeler ve kullanılan güncel programlar hakkında başkanlar ve personel bilgilendirildi.
Hizmet içi eğitim semineri 04-08 Mayıs tarihlerinde Aydın'ın Kuşadası ilçesindeki Tusan Beach Hotel'de gerçekleştirildi. Seminere Merkez Birliği Başkan Vekili ve İzmir Bölge Birliği Başkanı Selahattin Hünü, Aydın-Muğla Bölge Birliği Başkanı Necip Saraç, TESKOMB Müfettişi Erdinç Turgut, MESKOB'a bağlı kooperatiflerin başkanları, yönetim, denetim kurulu üyeleri ile kooperatif muhasebe müdürleri katıldı.
Açılış konuşmasını MESKOB Başkanı Recep Çınar yaptı. Son ekonomik gelişmelere değinen Başkan Çınar, kooperatiflerin durumu, sorunlar ve yapılması gereken işlemler hakkında katılımcılara bilgiler aktardı.
Çınar'ın ardından Aydın-Muğla Bölge Birliği Başkanı Necip Saraç bir konuşma yaparak, birlik ve beraberlik vurgusu yaptı.
TESKOMB Genel Başkan Vekili Selahattin Hünü, TESKOMB'un faaliyetleri, Ankara'daki gelişmeler ve gelinen son noktayla ilgili bilgiler verdi. Hünü, yöneticilere, denetçilere ve muhasebe müdürlerine tavsiyelerde bulundu.
Konuşmacıların ardından başlayan eğitim seminerinde TESKOMB Müfettişi Erdinç Turgut, mevzuat, uygulamalar, resmi işlemler ve karşılaşılan muhtemel sorunlarla ilgili yapılması gerekenleri sıraladı. Turgut, cezai sorumlulukları da örnekler vererek hatırlattı.
Seminerin ikinci bölümünde ise Esgimtaş Bilgi İşlem Sorumlusu Özgür Özol, kooperatiflerdeki TOKBYS programının kullanımı, personelin eksikleri ve yapılması gerekli diğer tüm işlemler hakkında detaylı bilgiler verdi.
(SC-Y)

09.05.2016 13:49:30 TSI
NNNN
Anadolu Ajansı, DHA, İHA tarafından geçilen tüm Manisa haberleri, bu bölümde Haberturk.com editörlerinin hiçbir editoryal müdahalesi olmadan otomatik olarak ajans kanallarından geldiği şekliyle yer almaktadır. Manisa Haberleri alanında yer alan haberlerin hepsinin hukuki muhatabı haberi geçen ajanslardır.
İLGİLİ HABERLER