11 AĞUSTOS 2018
YEREL HABERLER  / SİİRT HABERLERİ

KUZU, HÜKÜMETİN EYLEM PLANINA DESTEK VERDİMEHMET NİYAZİ DENİZ
SİİRT (İHA) - Siirt Ticaret ve Sanayi Odası (STSO) Başkanı Güven Kuzu, 64. Hükümet Eylem Planı'ndaki hedeflerin hem sosyal hem de ekonomik getirilerinin büyük olacağını söyledi.
Başbakan Ahmet Davutoğlu'nun açıkladığı eylem planında yer alan hedeflerin, iş dünyası için önemli düzenlemeler içerdiğini anlatan Kuzu, duyurulan eylem planının kısa sürede hayata geçirilebilecek nitelikte olduğunu söyledi. Kuzu, "Asgari ücretin net 1300 liraya çıkması, gelir dağılımının düzelmesine yardımcı olacaktır. Ancak iş dünyası olarak asgari ücretteki özel sektörün üzerindeki yüklerin hafifletilmesi gerekmektedir. İşsizliğin azaltılması ve gençlerin toplumda verimli şekilde yer almasını sağlamak için yatırım ve iş kurma kredisi sağlanması, yeni işe giren gençlerin ücretlerinin bir yıl devlet tarafından karşılanması işveren bakımından da önemli bir teşvik olacaktır. Ayrıca kıdem tazminatı sisteminde yaşanan sorunların çözümü amacıyla ilgili sosyal taraflarla istişare içinde gerekli mevzuat düzenlemesi yapılacak olması bizleri memnun etmiştir. Planın uygulanmasının hem sosyal hem de ekonomik getirilerinin büyük olacağını, esnaf, tüccar ve sanayiciler için güzel destekler getirdiğine inanıyoruz. Aynı zamanda yeni planla birlikte ekonomik büyümenin hızlanacağı beklentilerimizi artırmıştır" dedi.
(MND-MP-Y)

23.12.2015 13:21:46 TSI
NNNN
Anadolu Ajansı, DHA, İHA tarafından geçilen tüm Siirt haberleri, bu bölümde Haberturk.com editörlerinin hiçbir editoryal müdahalesi olmadan otomatik olarak ajans kanallarından geldiği şekliyle yer almaktadır. Siirt Haberleri alanında yer alan haberlerin hepsinin hukuki muhatabı haberi geçen ajanslardır.
İLGİLİ HABERLER