Kurban Bayramınız kutlu olsun
22 AĞUSTOS 2018
YEREL HABERLER  / GÜMÜŞHANE HABERLERİ

GÜMÜŞHANE'DE İHTİYAÇ SAHİPLERİNE 7 BİN 500 TON KÖMÜR DAĞITILDI

RECEP ERGİN
GÜMÜŞHANE (İHA) - Gümüşhane Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı, il genelinde ihtiyaç sahiplerine, mülteci ve öğrencilere 7 bin 516 ton kömür dağıttı.
Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı Sosyal Yardımlar Genel Müdürlüğü tarafından gönderilen ödenekle Türkiye Kömür İşletmeleri Kurumundan alınan kömürlerde duman sorunu da yaşanmıyor.
Şiran ve Kelkit ilçesinde dağıtımı devam eden kömürlerden Merkez ilçede 3 bin ton, Kelkit ilçesinde 2 bin 341 ton, Şiran ilçesinde 575 ton, Torul ve Köse ilçelerinde 600'er ton ve Kürtün ilçesinde de 400 ton dağıtıldı.
Köy ve mahalle muhtarlarının verdiği liste üzerinden Vakıf Mütevelli heyeti tarafından mevzuatlara göre hak sahipliğinin yapılan çalışmanın ardından belirlendiği uygulama ile kömürler çok büyük bir kısmı bizzat vatandaşların evlerine kadar ulaştırıldı.
Gümüşhane merkeze bağlı 93 köyde 676 aileye, kent merkezinde de bin 240 aileye dağıtılan kömürlerin yanısıra yine kent merkezinde 97 üniversite öğrencisi ve 20 mülteci aileye de kömür yardımında bulunuldu.
Öğrencilere birer ton, ailelere de 1,5'ar ton kömür dağıtılan Gümüşhane'de devlet kışın soğuğundan vatandaşlarının etkilenmemesi için adil bir dağıtım gerçekleştirdi.
(RE-ÖS-Y)

23.12.2015 13:19:32 TSI
NNNN
Anadolu Ajansı, DHA, İHA tarafından geçilen tüm Gümüşhane haberleri, bu bölümde Haberturk.com editörlerinin hiçbir editoryal müdahalesi olmadan otomatik olarak ajans kanallarından geldiği şekliyle yer almaktadır. Gümüşhane Haberleri alanında yer alan haberlerin hepsinin hukuki muhatabı haberi geçen ajanslardır.
İLGİLİ HABERLER