10 AĞUSTOS 2018
YEREL HABERLER  / ORDU HABERLERİ

FATSA'DA 'SPORDA AHLAK VE KÖTÜ ALIŞKANLIKLARDAN KORUNMA' SEMİNERİAHMET ALTAY
ORDU (İHA) - Ordu'nun Fatsa ilçesinde Milli Eğitim Bakanlığı ile Gençlik ve Spor Bakanlığı'nın "Gençlik Projeleri Destek Programı" kapsamında, imam hatip lisesi öğrenci ve öğretmenlerine, "Sporda Ahlak ve Kötü Alışkanlıklardan Korunma Semineri" verildi.
Öncü Gençlik ve Spor Kulübü Derneği'nin katkılarıyla düzenlenen Müftülük Konferans Salonu'nda gerçekleşen seminere Fatsa Kaymakamı Mehmet Yapıcı, Fatsa İlçe Milli Eğitim Şube Müdürleri Ramazan Akyol ve Ramazan Töngel, Fatsa Müftüsü Hüseyin Can, okul müdürleri, öğretmenler ve çok sayıda öğrenci katıldı.
Gerçekleşen program kuranı kerimin okunmasıyla başladı. Daha sonra sahneyi Eğitimci-Yazar Sıtkı Aslanhan aldı. Aslanhan, "Ülkesine çok seven bir kişi olarak gençlerin son halini görünce çok üzülüyorum. Birbirlerine karşı üslup ve hareketleri, dışarıda sergiledikleri davranışlar gerçekten kendilerine yakışmıyor. İmam Hatipli öğrencileri gördüğümüzde ise gerçekten o çocukların duruşunu, ahlakını, misafirperverliğini, oturmasını kalkmasını görünce de elhamdüllah diyerek içim rahatlıyor. Önce ede, ahlak olmalı kişilerde. Onuru, kişiliği ve karakteri her zaman bir kişinin olmalıdır. Önce adam ve insan olmak gerekir. Kişilerin davranışı kendisini belle der ve nasıl bir kişi olduğunu sergiler" dedi.
Sıtkı Aslanhan'ın sunumu ile devam eden seminerde eğlenceli dakikalar yaşayan öğrencilere "ahlaklı sporcu nasıl olunur, spor ahlakı nedir ve kötü alışkanlıklardan nasıl korunulur?" konularında bilgi aktarıldı. Aslanhan'ın sunumuyla renklenen seminerde bağımlılık yapan maddelere, bağımlılık yapan maddelerden ticari beklentileri olan insanlara karşı uyarılan gençler sağlıklı sosyal ortamlar konusunda bilgilendirilirdi.
(AA-SLH-Y)

23.12.2015 13:14:25 TSI
NNNN
Anadolu Ajansı, DHA, İHA tarafından geçilen tüm Ordu haberleri, bu bölümde Haberturk.com editörlerinin hiçbir editoryal müdahalesi olmadan otomatik olarak ajans kanallarından geldiği şekliyle yer almaktadır. Ordu Haberleri alanında yer alan haberlerin hepsinin hukuki muhatabı haberi geçen ajanslardır.
İLGİLİ HABERLER