16 AĞUSTOS 2018
YEREL HABERLER  / TOKAT HABERLERİ

NİKSAR'DA ÖĞRETMEN VE ÖĞRENCİLERDEN ÖRNEK DAVRANIŞSEDAT ÖZATA
TOKAT (İHA) - Tokat Kan Bağış Merkezi tarafından, Niksar'da Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi'nde kan bağış standı kuruldu.
Okul içerisinde kullanılmayan boş bir sınıfta kurulan kan bağış standına, okul öğretmenleri ve öğrencileri ile veliler ilgi gösterirken, kan bağışı standının 1 gün süreyle açık kalacağı bildirildi.
Konuyla alakalı olarak bilgiler veren Niksar Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi Okul Müdürü Mehmet Yılmaz, okul olarak sosyal sorumluluk kapsamında toplum hizmeti olarak bu çalışmayı yaptıklarını ve kan bağışının ne kadar önemli olduğunun bilincini genç nesillere verebilmek adına böyle bir girişimde bulunduklarını belirtti.
Yılmaz devamında, "Niksar'da, çok büyük bir kan bağışı yapılıyor. Bizlerde kan bağışı kampanyasına katkı sunabilmek için Kızılay Niksar Şubesi ile işbirliğine giderek böyle bir talebimiz olduğunu ilettik. Kızılay Niksar Şube Başkanı Yalçın Erdemir sağ olsun talebimizden memnuniyet duyduklarını belirterek bu organizasyonun gerçekleşmesini sağladılar. Niksar Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi olarak okulumuzda bir kan bağış kampanyası başlattık. 1 günlük bir etkinlik olsa bile okul öğretmenlerimiz ve öğrencilerimiz güzel bir ilgi göstererek kan bağışında bulunuyorlar. Ben bu konuda herkese teşekkür ediyorum" dedi.
Tokat Kızılay Kan Bağış Merkezi'nden Dr. Orhan Yapık ise, kanın sürekli bir ihtiyaç olduğunun altını çizerek, "Kızılay'ın görevlerinden bir tanesi de doğal afetler durumunda ve hastalar için kan bağışı taleplerini kabul etmek. Tokat için günlük ortalama 60 ile 80 ünite kan lazım oluyor ilçelerde dahil. Samsun'a bağlı olarak çalışıyoruz, bu kanlar üç ayrı bölüm halinde ayrılıyor ve üç ayrı vatandaşın hayatı kurtarılıyor. Kan acil değil, sürekli bir ihtiyaçtır sloganı doğrultusunda vatandaşlarımızın bu kan bağışı kampanyasına desteklerini, bu duyarlılığın artmasını istiyoruz. 18-60 yaş arası bütün vatandaşlarımızı kan bağışına çağırıyoruz. Bugün burada yapılan çalışmaya destek veren okulumuz idarecilerine, öğretmen ve öğrencileri ile velilere teşekkür ediyoruz" diye konuştu.
(SÖZ-SLH-Y)

23.12.2015 13:11:01 TSI
NNNN
Anadolu Ajansı, DHA, İHA tarafından geçilen tüm Tokat haberleri, bu bölümde Haberturk.com editörlerinin hiçbir editoryal müdahalesi olmadan otomatik olarak ajans kanallarından geldiği şekliyle yer almaktadır. Tokat Haberleri alanında yer alan haberlerin hepsinin hukuki muhatabı haberi geçen ajanslardır.
İLGİLİ HABERLER