13 AĞUSTOS 2018
YEREL HABERLER  / KOCAELİ HABERLERİ

KOCAELİ TİCARET ODASI ÜYELERİNE BOSNA'DAKİ FIRSATLAR ANLATILDIMEDENİ TOPALOĞLU
KOCAELİ (İHA) - Kocaeli Ticaret Odası'nın Bosna Hersek ile İlişkileri Geliştirme Merkezi Vakfı (BİGMEV) ile işbirliği fırsatları anlatıldı.
Kocaeli Ticaret Odası, Bosna Hersek ile İlişkileri Geliştirme Merkezi Vakfı'nın düzenlediği toplantıda 'Bosna Hersek Ülke Bilgilendirme Toplantısı'nda ülkedeki ticari fırsatlar anlatıldı. Oda üyelerine yeni pazar alanları kazandırmak amacıyla çeşitli programlar düzenleyen Kocaeli Ticaret Odası, Bosna Hersek ile var olan ticaret hacmini daha da genişletmeyi hedefliyor. Kocaeli Ticaret Odası Başkanı Murat Özdağ, yönetim kurulu ve meclis üyelerinin ev sahipliğinde şehrin önde gelen iş adamları ile Bosna Hersek ile İlişkileri Geliştirme Merkezi Vakfı (BİGMEV) Başkanı Muzaffer Çilek ve Vakıf yönetim kurulu üyeleri katıldı.
Toplantıda konuşan Kocaeli Ticaret Odası Başkanı Murat Özdağ "Bosna'nın gönlümüzdeki yeri çok ayrıdır. Bosna Hersek ile Türkiye arasındaki ticaret hacminin 2014 yılında 493,8 ve 2015 ilk 10 aylık dönemde 460 milyon ABD Dolarına ulaşmış olmasına rağmen, iki ülke arasında var olan tarihi ve sosyo-kültürel münasebetlerin ikili ticari ve ekonomik ilişkilerde yeterince yansıma bulamadığını söyleyebiliriz. Türkiye, Bosna Hersek toplam ihracatının yüzde 2,7'si ithalatının yüzde 3,6'sını karşılamaktadır. TÜİK verilerine göre Kocaeli'den Bosna Hersek'e yaklaşık 5 milyon dolarlık ihracat, 10 milyon dolarlık ithalat yapılmıştır. Görüldüğü üzere rakam çok düşük ve artırmak adına bizlere önemli görevler düşmektedir" ifadelerine yer verdi.
(MT-RFK-Y)

23.12.2015 12:27:38 TSI
NNNN
Anadolu Ajansı, DHA, İHA tarafından geçilen tüm Kocaeli haberleri, bu bölümde Haberturk.com editörlerinin hiçbir editoryal müdahalesi olmadan otomatik olarak ajans kanallarından geldiği şekliyle yer almaktadır. Kocaeli Haberleri alanında yer alan haberlerin hepsinin hukuki muhatabı haberi geçen ajanslardır.
İLGİLİ HABERLER