17 AĞUSTOS 2018
YEREL HABERLER  / AYDIN HABERLERİ

AYDIN'DA GENÇ İŞ ADAMLARI VİZYON AYDIN PLATFORMU İÇİN İMZALAR ATTIRUCHAN DURGUT
AYDIN (İHA) - Aydın'daki Genç İş Adamları Dernekleri Kuşadası'nda düzenlenen Vizyon Aydın Platformu(VAP) İmza Töreni'nde bir araya geldi.
Kuşadası Ramada Resort Otel'de yapılan Vizyon Aydın Platformu Mutabakat Metni İmza törenine Aydın Genç İş Adamları Derneği (AYGİAD) Yönetim Kurulu Başkanı Gökhan Pehlivan, Kuşadası GİAD Yönetim Kurulu Başkanı Atilla Yurtsever, Nazilli GİAD Yönetim Kurulu Başkanı Hakan Karakaş ve Söke GİAD Yönetim Kurulu Başkanı Reşat Er ile dernek üyeleri katıldı.
İmza töreni öncesi VAP Proje Koordinatörü Reyhan Türkmen Vizyon Aydın Platformunun amacı ve faaliyet alanları hakkında bilgiler verdi. Türkiye Cumhuriyeti'nin çağdaş uygarlık hedeflerini esas alarak, Aydın da faaliyet gösteren ve aynı amacı gerçekleştirmeye çalışan dernekler ile güç birliği yapmak istediklerini belirten Türkmen, "Ortak hedefler etrafında birleşerek, Aydınımızın bölgesel ve sektörel potansiyellerini en iyi şekilde değerlendirilmesine ve sosyo-ekonomik gelişmişlik düzeyinin artırılmasına katkıda bulunmak amacıyla VAP'ı kurduk. Yenilikçi ve daha modern bir STK yapısı doğrultusunda , hem platform üyeleri arasındaki iç iletişim hem de Vizyon Aydın markasını tanıtıma yönelik dış iletişim çalışmaları gerçekleştirmek temel amaçlarımız arasındadır. Girişimcilik konularında marka haline gelmek, üniversitelerle ve diğer eğitim kurumları ile işbirliği için de platformun amacına uygun çeşitli eğitim programları hayata geçirmek, organizasyonlar ve sertifikalı eğitimlerde aktif olarak yer almak, işbirlikleri yapmak özellikle genç girişimciliği ilk ve orta öğretim çağında desteklemek, üyelerin girişimcilik çalışmalarını yönlendirmek için bu platformda imza atmış bulunuyoruz. Ayrıca, üyelerin birbirleri ile hem ticari hem de sosyal dayanışma ilişkileri kurabilecekleri platformu oluşturmayı, yönlendirmek ve teşvik etmeyi hedefliyoruz" dedi.
Net Araştırma Danışmanlık Şirketi Yetkilisi Kerem Yıldırım tarafından yapılan Mevcut Durum Analizi sunumunda il genelinde 220 iş adamıyla yapılan anket sonuçları paylaşıldı. Genç İş Adamları Dernek başkanlarının konuşmalarından sonra Vizyon Aydın Platformu Mutabakat Metinleri imzalandı.
AYGİAD BAŞKANI GÖKHAN PEHLİVAN, VAP 1. DÖNEM BAŞKANI SEÇİLDİ
Törende konuşan Pehlivan; "250'ye yakın Aydınlı genç işadamını Vizyon Aydın Platformu çatısı altında bir araya getiriyoruz. Bu platform Aydın için, Aydın'ın gelişmesi için yumruğu bir yere vuracak. Aydın için üretilecek projelerin bu platform arkasında olacak, mücadelesini verecek. Aydın, Nazilli, Kuşadası, Söke, genç işadamları dernekleri ile Vizyon Aydın Platformu çatısı altında güç birliğine start veriyoruz. Aydın efeleri artık yalnız değil birlikte oynayacak" diye konuştu.
(RD-MB-İK-Y)

23.12.2015 12:15:31 TSI
NNNN
Anadolu Ajansı, DHA, İHA tarafından geçilen tüm Aydın haberleri, bu bölümde Haberturk.com editörlerinin hiçbir editoryal müdahalesi olmadan otomatik olarak ajans kanallarından geldiği şekliyle yer almaktadır. Aydın Haberleri alanında yer alan haberlerin hepsinin hukuki muhatabı haberi geçen ajanslardır.
İLGİLİ HABERLER