10 AĞUSTOS 2018
YEREL HABERLER  / MANİSA HABERLERİ

ZEKA YÖNETİM KURULU MANİSA'DA TOPLANDIMANİSA (İHA) - Zafer Kalkınma Ajansı (ZEKA)'nın 2015 yılı Aralık ayı yönetim kurulu toplantısı Manisa'da yapıldı.
Uşak Valisi ve Ajans Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Okur başkanlığında Anemon Otel'de gerçekleştirilen toplantıya Kütahya Valisi Şerif Yılmaz, Manisa Valisi Erdoğan Bektaş ile ZEKA'nın diğer yönetim kurulu üyeleri katıldı.
Toplantının açılış konuşmasını yapan Uşak Valisi ve Ajans Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Okur, "Yeni yıla başlarken bütün illerimizin değerli çalışanlarına, yatırımcılarına, esnaflarına ve sanayicilerimize başarılı ve arzu ettikleri hedeflere ulaşacakları bir yeni dönem yeni yıl arzu ediyoruz. Kalkınma ajansımızın genel politikaları çerçevesinde bugün gündemdeki maddeleri değerlendireceğiz. Daha önemlisi 2016 yılı ile alakalı hem perspektifimizi hem de desteklenecek sektörler ve kalkınma ile alakalı genel prensipleri bugün belirleyeceğiz. Tüm illerimizin başkanlıkları ve valiliklerine başarılar diliyorum" dedi.
Vali Okur, "İlk gündem maddesi olarak 2015 yılı doğrudan faaliyet destek programının 3. Dönemi kapsamında ajansımıza sunulan proje başvurularını görüşeceğiz. Bir önceki toplantımızdan bu yana 16 proje başvurusu geldi. DFD kapsamında mevcut durumda 157 bin TL mali kaynağımız kalmış olup bu 16 projeden başarılı olanların tamamının desteklenmesi mümkün olmayacaktır. Bu sebeple illerimiz için daha öncelikli olduğunu düşündüğümüz projeleri asil listeye alacağız. Bununla birlikte, 2016 DFD'yi yılın ilk çeyreğinde daha yüksek bir bütçeyle ilan etmeyi planlıyoruz. İkinci gündem maddemizde yararlanıcılardan gelen proje taleplerini ele alacağız. Mevzuatımızın izin verdiği ölçüde projelerin uygulanmasını kolaylaştırmak adına yararlanıcılarımızdan gelen talepleri olumlu karşılıyor ve bu hususta her zaman yapıcı olmaya azami gayret gösteriyoruz. Sonraki gündem maddemizde ajansımız tarafından 2015 yılında ilan edilen sanayide rekabetçiliğin geliştirilmesi mali destek programı (SAREP) ile sosyal kalkınma ve beşeri gelişme altyapı mali destek programı (SOBEP) kapsamında desteklenen projelere ilişkin ilerleme raporlarını görüşeceğiz. Kamuoyu tarafından özellikle bilinmesini isterim ki, projelere mali destek sağlamanın yanında, sağlanan desteklerin etkin ve belirlenen hedeflere uygun bir şekilde kullanılıp kullanılmadığını 2 ayda bir hazırlanan bu raporlar vesilesiyle yakından takip ediyoruz. Dördüncü gündem maddemiz olarak 2016 yılında uygulamaya başlayacağımız güdümlü proje konuları hakkında fikir alış verişinde bulunacağız. 2016 yılı bütçe yetki devirlerini ve 2015 yılı insan kaynakları politikası raporunu görüşeceğiz. 2016 yılı maaş protokolü ve 18-19 Aralık tarihlerinde Kütahya'da gerçekleştirdiğimiz Kalkınma Kurulu toplantı kararlarını ele alacağız. Son olarak iki yönetim kurulu toplantısı arasında ajansımız tarafından icra edilen önemli faaliyetler hakkında bilgi alacak ve bir önceki ay Kasım ayının gelir-gider cetvelini görüşecek ve mali durumumuzu değerlendireceğiz" diye konuştu.
Uşak Valisi ve Ajans Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Okur, 2016 yılı proje teklif çağrıları başvuru rehberlerinin hazırlık sürecinin tamamlandığını ve bakanlığın onayına bu ay içerisinde sunulacağını belirterek, "2016 yılının Mart ayı içerisinde 15 milyon TL'si KOBİ'lere, 10 milyon TL'si kar amacı gütmeyen kurum ve kuruluşlara olmak üzere bölgemizin kalkınması için toplam 25 milyon TL hibe sağlamayı planlıyoruz" dedi.
Toplantıda bir sonraki yönetim kurulu toplantısının 29 Ocak 2016 Cuma günü Afyonkarahisar'da yapılması kararlaştırıldı.
(SC-Y)

23.12.2015 12:11:39 TSI
NNNN
Anadolu Ajansı, DHA, İHA tarafından geçilen tüm Manisa haberleri, bu bölümde Haberturk.com editörlerinin hiçbir editoryal müdahalesi olmadan otomatik olarak ajans kanallarından geldiği şekliyle yer almaktadır. Manisa Haberleri alanında yer alan haberlerin hepsinin hukuki muhatabı haberi geçen ajanslardır.
İLGİLİ HABERLER