16 AĞUSTOS 2018
YEREL HABERLER  / AYDIN HABERLERİ

GEZİCİ ÇANAKKALE MÜZESİ DİDİM'DE ZİYARETE AÇILDIHÜSEYİN ÇALIŞKAN
AYDIN (İHA) - Çanakkale Savaşlarında kullanılan 4 bin savaş malzemesinin sergilendiği Çanakkale Gezici Müzesi Didim Belediyesinin katkılarıyla ziyarete açıldı.
Didim Belediye Düğün salonunda açılan gezici müzeyi ilk olarak Didim Kaymakamı İskender Yönden, Belediye Başkanı A. Deniz Atabay, Belediye Başkan Yardımcısı Salih Bankoğlu Didim İlçe Milli Eğitim Müdürü Emrah Turgut birlikte gezdi.
Gelibolu yarım adasını ziyaret etme imkânı olmayan başta öğrenciler olmak üzere gençlere, vatandaşların Çanakkale Savaşının yapıldığı bölgeyi tanımak ve savaşın başlangıcı gelişimi sonuçları ve savaş esnasında yaşanan anılar hakkında bilgi vermek amacı ile ziyarete açık olan Gezici müze Belediyenin katkılarıyla Didimlilerle buluşturuldu.
Çanakkale gezici müzesini ziyaret eden öğrencilerle bir araya gelen Belediye Başkan Atabay, Çanakkale savaşından kalan mermileri, kıyafetleri ve o döneme ait önemli eşyaları öğrenciler ile birlikte inceledi.
Didim'li şehitlerin bulunduğu temsili mezar taşlarını da inceleyen Belediye Başkanı A. Deniz Atabay, "Atalarımız bu vatan uğruna çok büyük mücadeleler verdi. Onlara olan gönül borcumuzu, minnet ve şükran duygularımızı her zaman ifade etmemiz lazım. Bu müze bunu bir kez daha hatırlamamıza vesile oldu. Onlar sayesinde bugün buralardayız. Bize düşen görev ülkemizi her alanda en ileri ülkeler seviyesine çıkararak, güçlü olmasını sağlamak, çocuklarımız için daha huzur ve barış dolu bir ortam yaratmak için gayret göstermektir." dedi.
Müze27 Aralık Pazar gününe kadar Belediye düğün salonunda 09.00 - 18:00 saatleri arası ücretsiz ziyaretine açık olacak.
(HÇ-MB-İK-Y)

23.12.2015 12:09:58 TSI
NNNN
Anadolu Ajansı, DHA, İHA tarafından geçilen tüm Aydın haberleri, bu bölümde Haberturk.com editörlerinin hiçbir editoryal müdahalesi olmadan otomatik olarak ajans kanallarından geldiği şekliyle yer almaktadır. Aydın Haberleri alanında yer alan haberlerin hepsinin hukuki muhatabı haberi geçen ajanslardır.
İLGİLİ HABERLER